Запорізький художній музей презентує кращу в Україні колекцію картин Тетяни Яблонської

Виставка «Епоха Тетяни Яблонської», присвячена 100-річчю від дня народження художниці, відкрита в художньому музеї.

На виставці представлено тридцять один твір із закритих фондів Запорізького музею і дві роботи з приватної колекції. Попередня експозиція, присвячена творчості Тетяни Яблонської, була представлена тут дванадцять років тому. «Так склалося, що з першого дня існування нашого музею і до останнього дня Тетяни Нилівни нас пов’язували теплі дружні стосунки. Твори в нашій колекції датовані від 1945 року і до 2002. Тож ми маємо картину творчості художниці протягом майже 60-ти років. Ці твори дають можливість простежити еволюцію таланта, майстерне засвоєння живописної спадщини імпресіоністів, вивчення традицій народного мистецтва з несподіваними відкриттями, що знайшли своє відображення в яскравому оптимістичному мистецтві Тетяни Яблонської», – згадує заступник директора по науковій роботі Галина Борисова, яка була особисто знайома з Тетяною Яблонською.

Мистецтво Тетяни Яблонської завжди актуальне, воно про життя і його невпинний плин. Тетяна Яблонська, за своє довге життя, 88 років, мала безліч нагород, брала участь у багатьох виставках. Але найбільшою нагородою художниця вважала те, що її талант був визнаний справжніми цінителями живопису, простими людьми, які відвідували виставки та щиро милувалися її полотнами.


Виставка триватиме, орієнтовно, до кінця березня (можливо, її робота буде продовжена).

Дізнатись більше: Тетяна Нилівна Яблонська : до 100-річчя від дня народження української художниці – https://younglibzp.com.ua/tetyana-nilivna-yablonska-do-100-richchya-vid-dnya-narodzhennya-ukrainskoi-xudozhnici/

Також продовжує роботу виставка “Сонячний птах Анни Самарської».

Адреса: вул. Незалежності України, 76-б.

Час роботи: з 10.00 до 18.00. Вихідні: неділя, понеділок.

Квитки по 10 грн., пільговий – 5 грн.

Телефон для довідок:  233-61-93.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *