Зброя Перемоги: зроблено в Україні

До Дня збройних сил України підготували короткий огляд зброї, що допомагає нашим захисникам і захисницям знищувати ворога та звільняти наші землі. Все це – зроблено в Україні.

Більше інформації з рубрики “Зброя Перемоги” читайте у телеграм-каналі Усна історія війни за Незалежність України 2014 – 2022 року

Український протитанково-ракетний комплекс “Стугна-П” – новітня ефективна протитанкова зброя, розроблена київським конструкторським бюро “Луч”. На озброєнні ЗСУ – з 2011 р.

“Стугна” збиває не лише танки та наземні цілі, але й повітряні – зокрема, вертольоти.

ПТРК “Стугна-П” складається з пускової установки, яка по суті є триногою із закріпленою системою наведення та ракетою в пусковому контейнері. Ця конструкція виставляється на підвищення рельєфу та закріплюється.

Десь поряд, в захищеному місці, оператор розгортає пульт дистанційного керування – невелику валізу з екраном та засобами керування всередині.

Оператор бачить ціль в моніторі, зображення якої передається з системи наведення ПТКР. Коли ціль виставлена, він натискає “пуск”. 

Таким чином українські воїни вже збили сотні рухомих цілей, в тому числі танки, БТРи, зенітно-ракетні комплекси, паливні заправники та навіть вертоліт Ка-52.


Антидронова рушниця ANTIDRON KVSG-6 від компанії Kvertus Technology.

Військовослужбовці впевнені, що ці рушниці стануть вагомим внеском у перемогу України, адже таке озброєння допоможе позбавити ворога «очей».

ANTIDRON KVS G-6 приглушує канали керування дронами, фактично засліплюючи супротивника. В результаті оператор втрачає зв’язок із літальним апаратом, камера більше не передає фото та відео, а системи керування не можуть виконувати команди.

У дрона є приймально-передавальний пристрій. За його допомогою апарат розуміє, де він перебуває, а також налагоджує зв’язок із пультом керування. Пульт передає команди, а дрон надсилає відео.

Антидронова рушниця генерує на тих самих частотах щільнішу хвилю, ніж зв’язок між дроном та пультом. Тому, коли коптер потрапляє у хвильове поле рушниці, він не може надсилати інформацію та отримувати команди.


 

“Убивця москви”, як називають цей ракетний комплекс після враження однойменного крейсера, перебуває на озброєнні ЗСУ із серпня 2020 р. і призначений для ураження бойових кораблів класів крейсер, есмінець, фрегат, корвет, а також десантних і танкодесантних кораблів. 

Крилата ракета цього комплексу здатна знищити надводні цілі на відстані до 280 км, розвиває дозвукову швидкість у 900 км/год, здійснює політ на надмалих висотах (3−10 м) і може маневрувати під час польоту. Маса ракети становить 870 кг, а вага бойової частини 150 кг – цього достатньо, щоб відправити на дно корабель водотоннажністю до 5000 т..

До складу дивізіону ракетного комплексу Нептун входить рухомий командний пункт, а також по шість уніфікованих пускових установок, транспортно-заряджальних і транспортних машин. На озброєнні такого дивізіону 72 ракети Р-360 Нептун. Час розгортання комплексу на новій позиції — до 10 хв.



Бойове хрещення САУ “Богдана” пройшла наприкінці червня 2022 року під час успішного звільнення острова Зміїний від російських окупантів. Це перша українська САУ, яку розробляли під натовський 155-мм калібр, який є стандартом для польової артилерії дивізійної ланки Північноатлантичного альянсу.

САУ сконструйована на шасі повнопривідного військового КрАЗ-63221 зі спареною броньованою кабіною для розміщення екіпажу з 5 осіб. Оснащена автоматизованою системою наведення та автоматичної подачі боєприпасів. Скорострільність САУ “Богдана” становить шість пострілів на хвилину. Максимальна дальність стрільби осколково-фугасними снарядами — 42 км, активно-реактивними — 50 км.


 

Цей тактичний ракетний комплекс із коригованим боєприпасом калібру 300 мм використовується проти окупаційної армії рф з перших днів повномасштабного вторгнення. 

Ракетний комплекс “Вільха” розроблено на базі радянської РСЗВ “Смерч”. За 48 секунд система випускає пакет із 12 ракет, максимальна дальність ураження яких до 70 км (Вільха-М — до 130 км), а точність становить приблизно 10 м та 30 м (на дальності понад 100 км). 

Може застосовуватися для ураження як наземних, так і надводних цілей. Ракету оснащено системами наведення та приймання сигналів супутникової навігації. При цьому маса ракети становить приблизно 800 кг, а її бойової частини — до 250 кг. Боєголовка уніфікована і залежно від задач може встановлюватися осколково-фугасний, касетний чи інший заряд.

Ракетний комплекс взято на озброєння 2018 року.



Цей український основний бойовий танк розроблений Харківським конструкторським бюро з машинобудування на основі попередника — Т-84. У 2000-му танк офіційно взято на озброєння українською армією.

“Оплот” має комбіновану систему захисту, що складається з пасивної броні та вбудованого динамічного захисту нового покоління типу “Ніж”, що забезпечує підвищений захист від кумулятивних і бронебійних снарядів. Крім того, “Оплот” має антирадарне покриття. Танк оснащено тепловізійним прицілом, комплексом оптико-електронної протидії та системою навігаційного забезпечення. Його озброєння складається із 125-мм гладкоствольної гармати, 7,62-мм спареного кулемета і 12,7-мм зенітного кулемета. Танк укомплектовано українськими керованими ракетами з лазерним наведенням “Комбат”, що дозволяє вражати цілі (танки, гелікоптери, ДОТи та інші високозахищені наземні, надводні або низьколітні об’єкти) на відстані до 5 км. 


Тактичний бронеавтомобіль для невеликих бойових десантних груп до 9 осіб, який за оцінкою Міноборони України можна вважати компактним бронетранспортером. Його взято на озброєння української армією у 2020 році й з початку повномасштабного російського вторгнення він активно використовується на фронті.

Козак-2М1 має безрамний суцільнонесний бронекорпус-монокок з повністю незалежною підвіскою. Це забезпечує підвищену прохідність і ліпшу плавність ходу бронеавтомобіля по бездоріжжю на високих швидкостях. Його озброєно бойовим модулем Aselsan (турецько-української розробки), який може комплектуватися різними типами кулеметів. 

Головна ударна сила модуля — український ПТРК Бар’єр, що комплектується чотирма керованими ракетами калібру 130 мм та має напівавтоматичну систему наведення. Виявлення цілей та наведення відбувається через оптичний та інфрачервоний приціли, що дозволяє вести стрільбу в складних погодних умовах.



Цей радіолокаційний артилерійський розвідувальний комплекс стоїть на озброєнні української армії з 2003 року. 

Розробник – КП «НВК «Іскра» (м.Запоріжжя).

Комплекс призначений для ведення розвідки позицій вогневих засобів ворога, розпізнавання класу артилерійських систем (мінометів, артилерії, РСЗВ, тактичних ракет), розрахунку траєкторії польоту снарядів та ракет і для коригування вогню. Крім того, Зоопарк-2 стежить за повітряним простором, зокрема за безпілотними літальними апаратами (БПЛА), і здатен працювати у складних радіоелектронних умовах.

Операційна дальність розвідки комплексу для ворожої артилерії — 23 км, мінометів — 20 км, РСЗВ — до 38 км, тактичних ракет — 55 км. Радіолокаційний комплекс застосовується разом із артилерійськими дивізіонами РСЗВ, що порівняно з дивізіонами штатної комплектації значно збільшує їхню розвідувальну зону.



Цей безпілотний авіаційний комплекс розвідки та корегування вогню артилерії взято на озброєння ЗСУ в 2020 р. Втім, перші зразки Фурії успішно використовувалися ледь не з перших днів бойових дій на Донбасі в 2014-му, де забезпечували успішну роботу української артилерії. Відтак апарат взяли на озброєння Нацгвардія та служба безпеки України. Нині Фурію активно використовують на фронті українські артпідрозділи.

До складу одного комплексу входять три безпілотних літальних апарати з денною та нічною системами спостереження, наземна станція керування та обробки інформації, бортові та наземні антени, додаткове обладнання й програмне забезпечення. БПЛА здатен виконувати політ у режимі радіомовчання, має захищені й завадостійкі цифрові канали керування й передачі даних, визначає координати цілей з точністю до 20 м і забезпечує автоматичне корегування вогню для декількох вогневих позицій.



Перші зразки цього комплексу радіоелектронної боротьби (РЕБ) стали випробовувати у 2015 році в умовах реальних бойових дій на сході України. Через рік РЕБ “Буковель” надійшов до ЗСУ і відтоді пройшов кілька поколінь модифікацій та вдосконалень. Він призначений для виявлення ворожих безпілотників та блокування їхніх сигналів передачі даних, управління й навігації за допомогою систем глобального позиціювання (GPS, ГЛОНАСС тощо). Станцію комплексу можна закріпити як на різноманітні шасі, зокрема на автомобілі чи відкритій платформі пікапа, так і встановити на тринозі.

Радіус виявлення БПЛА типу “Орлан-10” становить до 100 км, ефективний радіус радіозаглушування ворожих безпілотників — до 20 км. Час розгортання у бойове положення — 2 хвилини.

Комплекс “Буковель” розроблений та виробляється українською компанією “Proximus”.



 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *