Зверніть увагу!

Ганс Рослінг “Фактологія. 10 хибних уявлень про світ і чому все набагато краще, ніж ми думаємо.

Ця книжка про світ, і про те, як його розуміти. Більшість знань автор (професор, доктор медицини, радник ВООЗ, співзасновник організації “Лікарі без кордонів”) отримав не вивчаючи дані, чи читаючи наукові статті, а здебільшого, обговорюючи те, що відбувається з іншими людьми на усіх континентах.

Тестуючи людей, він виявив, що переважна більшість вважає, ніби світ страшніший, жорстокіший і безнадійніший, ніж є насправді.

Найцікавіше, що так думають навіть найрозумніші люди нашої планети-від університетських викладачів до директорів мультинаціональних компаній і нобелівських лауреатів.

Автор бере 10 базових інстинктів : інстинкт негативу, інстинкт страху, інстинкт долі, інстинкт провини та інші і на прикладах розтлумачує, що в них хибного.

Наприклад, інстинкт страху.

Глава починається з опису смішного випадку, який трапився ,коли він працював молодим лікарем у шведській лікарні. А все через страх і паніку! Бо коли ми боїмося, то не здатні бачити речі такими, якими вони є. Мозок, окупований страхом, не може мислити критично. Дуже часто інстинкт страху використовують медіа і ми бачимо перед собою жахливу картину небезпечного світу.

Доктор навчить, як боятися “правильно”.

Ця книга – спроба змінити способи мислення людей, заспокоїти їх іраціональні страхи, та переспрямувати людську енергію на конструктивну діяльність. Навчити приймати виважені рішення, не пропускати можливості, уникати постійного, безпідставного стресу.

 Коротше кажучи, надзвичайно корисна книжка!

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *