КРУГЛИЙ СТІЛ ПРАВОЗАХИСНИЦЬ

«Застосування Факультативного протоколу CEDAW в Україні».

Лариса Головко, провідний бібліотекар Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва (голова ГО «Комунікаційний центр «Долоні»)  разом з 120 іншими громадськими активістками з усієї України, стала учасницею Національного «круглого столу» з обговорення проєкту IX Періодичної доповіді неурядових організацій за виконання Конвенції з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW).

Мета проведення «круглого столу» – обговорити висновки й результати підготовленої жіночими та феміністичними організаціями України «тіньової» доповіді з виконання Україною Конвенції ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок, а також отримати зворотній зв`зок від представниць та представників Уряду України, інших відповідальних державних установ та відомств на представлене неурядовим сектором бачення та висновки.

Роботу «круглого столу» провели за такими напрямками:

– потреба в моніторингових доповідях з питань гендерної політики;

– методологія та координування  загальнонаціонального багатокомпонентного проекту в умовах карантину;

– результати, що були отримані під час реалізації проекту з підготовки національної «тіньової» доповіді за Конвенцією ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок;

– адвокація результатів та рекомендацій національної «тіньової» доповіді за Конвенцією ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок.

Модерували онлайн захід Олена Стрижак, голова правління БО «Позитивні жінки», та Оксана Москаленко, голова Жіночого консорціуму України.

Учасників заходу привітали Тетяна КУДІНА (координаторка Структури ООН Жінки), Олена АЩЕНКО (спеціалістка з прав людини Моніторингової місії ООН з прав людини), Марфа СКОРИК, директорка Київського інституту гендерних досліджень.

Першою темою круглого столу стало обговорення: «Факультативного протоколу до Конвенції з ліквідації усіх форм дискримінації щодо жінок та практика його застосування в ситуації України».

 Після огляду Факультативного протоколу до Конвенції ООН та його можливостей, учасників ознайомили з Національним механізмом подання скарг на дискримінацію в Україні та з Національними практиками та Українськіми кейсами порушень прав жінок (з досвіду глобальної акції «Марафон написання листів» в Україні).

Друга тема – «Процедури подання та розгляду індивідуальних скарг в Комітеті ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок» була позитивно схвалена учасниками, які писали свої зауваження та пропозиції у чаті.

Найбільше відгуків викликав проєкт «Громадський моніторинг зобов’язань держави Україна щодо Конвенції ООН з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок», серпень – грудень 2020.

Форм діскрімінації в Україні дуже багато (домашнє насилля,  насилля за статтю,  дискрімінація жінок ромської національності, насилля над жінками, що постраждали в результаті  війни (цивільними жінками у полоні, жінками, які проживають на лінії розмежування, жінками – ВПО (особливо, мешканками сільскої місцевості),  жінками з ВІЛ, нарко-алкозалежними жінками, жінками, які працюють в медустановах під час епідемії СOVID, тощо).

Наприкінці круглого столу, організатори подякували учасникам за інтерес до IX Періодичної доповіді за CEDAW.

Отримана інформація про обговорення висновків та рекомендацій «тіньової» доповіді неурядових жіночих та феміністичних організацій по стану виконання Україною Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації жінок, буде використана в подальшій роботі Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва з молодими читачами, при написанні грантів щодо захисту прав жінок в Україні.

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *