Літературна Штольня

Літературна Штольня – це відкритий майданчик для творчих експериментів. «Відкопай свій талант!» – саме під таким гаслом розпочала роботу Літературна Штольня у червні 2015 року і не припиняє своєї діяльності зараз.

vyvyw_yyuwПроект буде цікавий усім, хто пише вірші або прозу та хоче вдосконалити свої навички або спробувати щось нове у літературі. Також заняття будуть корисні і тим, хто не займається літературною творчістю, але відкритий до експериментів та прагне розвивати креативне мислення.

Форми роботи ЛітШтольні:

  1. Творчий експеримент «Півгодини на шедевр» – заняття, під час якого всі учасники отримують завдання за 30 хвилин написати текст на певну тему, що визначається безпосередньо перед початком експерименту. Жанр, стиль, мова твору не мають значення. Все залежить від фантазії автора.
  2. Літературний пленер – це форма роботи на відкритому повітрі. Сутність полягає у тому, щоб написати текст про те, що ми бачимо навколо. Так би мовити, літературні замальовки «з натури».
  3. Дискусії «Я читаю». Як відомо, для того, щоб навчитися гарно писати, потрібно багато читати. На заняттях такого типу ми обговорюємо улюблені твори української та зарубіжної літератури і ділимося враженнями.
  4. Поетична майстерня – заняття, присвячені поезії, на яких ми знайомимося з цікавими жанрами та формами і, звісно, вправляємось у написанні віршів.
  5. Вечір анонімних прозаїків. Для цього заходу всі учасники надають власні прозові тексти (визначеного обсягу) без зазначення імені автора. Аркуші з роздрукованими анонімними творами складаються докупи і кожен учасник навмання обирає собі один текст. Після кількох хвилин опрацювання отриманих творів починається найцікавіше: кожен учасник зачитує вголос текст і висловлює свої враження. До обговорення долучають всі присутні. Анонімність дає змогу оцінювати текст неупереджено та об’єктивно. Натомість автор може почути свій твір зі сторони, зрозуміти, чи легко він сприймається, та визначити, що ще потрібно допрацювати. Найбільша інтрига анонімних читань полягає в тому, що учасники мали відгадати, хто є автором кожного тексту, а це не завжди було легко зробити.

Також в межах ЛітШтольні проводяться поетичні вечори, перформанси, бук-слеми, літературні турніри тощо.

Чекаємо всіх щосереди о 18:00 у Запорізькій обласній бібліотеці для юнацтва.

Керівник проекту – Ольшанська Олена

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *