Молодіжний роман

1. “У дорозі”, Джек Керуак

“У дорозі” називають “ліричним романом мандрів”. Його герої — люди дороги, ті самі хіпстери, бітники, які жили духом свободи і насолоди. Їхні цінності — це шлях з одного кінця країни в інший, джаз (модний у той час “боп”), кохання, а точніше секс, випивка, травка і нічні бесіди-одкровення. Кожне нове покоління знаходило у бітниках щось своє, і головний герой роману, скализуб, бабій і п’яниця Дін Моріарті, і сьогодні мандрує на своєму деренчливому “мустанзі” дорогою, яка ніколи не скінчиться…

2. “Пан Ібрагім та квіти Корану”, Ерік-Еммануель Шмітт

У тринадцять років Момо опиняється сам-на-сам зі світом. У нього є єдиний друг, пан Ібрагім, араб-бакалійник із Голубої вулиці. Та зовнішність оманлива. Голуба вулиця – не зовсім голуба. Араб – не зовсім араб. А життя не обов’язково сумне.

3. “Бісова душа, або заклятий скарб”,  Володимир Арєнєв

Скарби зазвичай шукають. Інколи за них ладні заплатити власним життям, частіше — життям когось іншого. А от Андрію Ярчуку, козаку-характернику, його життя колись подарували — тож тепер він змушений віддячувати благодійникові. І для цього треба скарб заховати… та не просто заховати — заклясти так, як тільки один Андрій і вміє.
Але ж — ви пам’ятаєте? — скарби зазвичай шукають. Цей шукають також. І ціну за нього ладні заплатити чималу… щонайменше — Андрієве життя.

4. “Дівчата”, Емма Клайн

Одного разу в парку самотня чотирнадцятирічна Іві Бойд побачила дивних дівчат. Вони зачаровували своєю дивною дикою та небезпечною привабливістю. Іві не змогла перед ними встояти, особливо перед Сьюзан — найстаршої серед них. Так вона опиниться на ранчо Рассела — харизматичного та небезпечного ватажка комуни. Здається, що розбої, наркотики, секс та нічні багаття зовсім не для Іві, але вона вже ступила на цей жорстокий шлях… Яка доля тепер її чекає?

5. “Ми були брехунами”,  Емілі Локгарт

Був приватний родинний острів, на якому зустрілися Він і Вона, такі несхожі й такі близькі. Були четверо друзів, літо, імена на піску та запах океану. Було перше кохання… І була – катастрофа?  Вона ставить питання. Вона хоче дізнатися правду. І чує брехню. Та Вона таки дізнається. Ви також дізнаєтесь несподівану правду… Але якщо вас запитають, чим закінчується ця книжка, не кажіть нізащо. Просто збрешіть.

6. “Пікнік на узбіччі”, Борис Стругацький, Аркадій Стругацький

Сюжет твору “Пікнік на узбіччі” розгортається на Землі через тридцять років після появи невідомих прибульців. Деякі учені роблять дотепне припущення щодо мети інопланетного візиту — мовляв, це був такий собі пікнічок на узбіччі міжгалактичних трас. Усі залишки “сміття”, яке залишили прибульці, стають предметом полювання і пошуків, дослідів і нещасть.

7. “Зоряний пил”, Ніл Ґейман

Трістан Торн на все готовий заради Вікторії, навіть пообіцяти дістати зірку. Саме за нею він вирушив одного разу та опинився по іншу Стіни навіть не здогадуючись, що ступив на територію чарівної країни.
Але на пошуку зірки подорож Трістана не закінчилася, а тільки почалася. Адже попереду його чекають небезпечні злі відьми, небесні пірати, чарівні ярмарки, незвичайні друзі та боротьба принців Штормхолда за трон, у яку він волею долі був втягнутий. Чи вдасться юнакові доставити зірку коханій та повернутися додому живим?..
Книга “Зоряний пил” була екранізована в 2007 році. Режисером став Метью Вон, а сценаристом сам Ніл Гейман. У головних ролях: Чарлі Кокс, Клер Дейнс, Мішель Пфайффер та Роберт Де Ніро.

8. “Бот”, Макс Кідрук

Успішний програміст, що спеціалізується на ботах, погоджується на роботу в Чілі. Але замість обіцяних тисяч доларів він дістає смертельні пригоди. Йому треба зупинити хлопчиків-ботів із кривавими очима, жертв жахливого експерименту. Боти вирвалися з-під контролю, їм до вподоби смак людської плоті…

9. “Дев’ять кроків назустріч вітру”,  Михайло Івасько

Сімнадцятирічний Бенедикт Крех тікає з дому і приїжджає до великого міста, щоб нарешті почати жити так, як йому мріялося: серед цікавих особистостей, у вирі незабутніх подій. А ще у нього є таємниці. Одна з них — він давно пише вірші. Завдяки коханій дівчині Анні юнак знайомиться з відомою співачкою і авторкою пісень Рутою Кулаковою. Рута давно перебувала у творчій кризі, а з віршами Бенедикта знову відчула творче натхнення. Але незвичайний талановитий юнак приховує від усіх не минуле, а майбутнє. Якого їм з коханою доля відмірила так небагато…

10. “Арсен”, Ірен Роздобудько

13-річний Арсен піклується про маму сам, адже тато їх давно покинув. Однак хлопець вірить, що мама ще знайде надійного й порядного чоловіка. А найбільше він мріє про мандри, пригоди і таємниці, бо сидіти всеньке літо за компом у київській квартирі — це, погодьтеся, важко назвати незабутніми канікулами. Тому Арсен і зважився гайнути в село, до бабці з дідом, яких не бачив після розлучення батьків. І там багато про що Арсенові довелося поміркувати — особливо про те, що він має бути справжнім чоловіком; чимало здолати — образу на тата, відчуття своєї непотрібності в татовій родині та ревнощі до маленької зведеної сестрички, яка “забрала” в нього тата; чимало дізнатись — адже історія його роду стала “візитівкою” цілого села. А головне — Арсен закохався. Вперше і, можливо, назавжди… Нова повість відомої письменниці Ірен Роздобудько розповідає про дорослішання, життєво важливі трансформації в свідомості й пошук моральних орієнтирів у житті.

11. “Грішниця”, Олена Печорна

Життя Лариси схоже на пекло: смерть сестрички від рук п’яного батька, дитбудинок… Після того, як її зґвалтував міліціонер, вона зрозуміла, що вагітна, і… зраділа. Але в малюка знайшли страшну хворобу. Заради сина вона готова навіть на те, що вважала страшнішим за смерть.

12. “Намалюй мене пташкою”, Галина Рис

Головна героїня їде до міста Кондор, щоб навчатися у тамтешній Академії імені Пір’їни літати, співати та плавати. Там вона знаходить нових друзів, нові клопоти і починає по-іншому дивитися на світ. Адже тепер усі рішення доводиться приймати самостійно, без порад батьків та знайомих. Одна з найбільших пригод, що трапляється з дівчиною на першому році навчання — створення магічного рукопису “Підручника Літання”. Професор Орел та пані Серена втаємничують головну героїню у мистецтво книготворення, каліграфії та інтролігації. Події розгортаються у старовинному місті Кондор, в якому мешкають птахолюди, замість автівок їздять на велосипедах і печуть найсмачніший у світі хліб.

13. “140 децибелів тиші”, Андрій Бачинський

В автомобільній аварії юний музикант Сергій втрачає не тільки батьків, сестричку, але й слух. Він мусить навчитися по-новому спілкуватися з ровесниками в інтернаті, подолати зневіру і відчай, аби важка втрата не вбила в ньому повністю бажання жити. А також — вирватися зі злочинного кола і врятувати названу сестру від лиха…

14. “Ловець у житі”, Джером Д. Селінджер

Найвідоміший твір Джерома Девіда Селінджера, що приніс йому світову славу й ім’я одного з найвидатніших прозаїків ХХ століття. Повість про дуже вразливого підлітка, його своєрідне бачення світу, його ненависть до всього фальшивого, лицемірного, його прагнення природності і непідробності. Селінджеру вдалось створити новий, надзвичайно вражаючий тип, ім’я Голдена Колфілда тепер знаходиться в одному ряду з Дон Кіхотом і Гамлетом, воно стало синонімом особливого типу свідомості, характерної для багатьох підлітків у час їх переходу до світу дорослих – свідомість, що характеризується надмірною вразливістю, інфантильністю, неприйняттям оточуючого суспільства, аморальних законів світу дорослих. Повість писалась протягом десяти років, вона увібрала в себе всі досягнення і відкриття автора з його попередньої творчості, до неї навіть увійшли кілька ранніх оповідань.

15. “Голодные игры”, трилогия,  Сьюзен Коллинз

Сьюзен Коллинз – писательница, которая, по мнению критиков, “заставила потесниться Джоан Роулинг и Стефани Майер – единственных авторов, которых с равным удовольствием читают подростки и взрослые. Ее роман “Голодные игры” переведен на 32 языка и стал международным бестселлером. Та же судьба постигла и его продолжение – роман “И вспыхнет пламя”, уже возглавивший 19 самых престижных списков бестселлеров. Китнисс и Пит выжили в страшных “Голодных играх”, заставили признать победителями их обоих. Но многие из тех, кому не нравится их победа, считают парня и девушку опасными. У этих людей хватает силы и власти, чтобы с легкостью убить и Пита, и Китнисс. Но никому не под силу разъединить их. Теперь все подстроено так, что Пит и Китнисс вынуждены вернуться на очередной тур “Голодных игр”. Они снова окажутся лицом к лицу со смертью – ради своей любви, своего будущего, своей надежды на счастье.

16. “Бумажные города”, Джон Грин

Старшеклассник Кью Джейкобсен с детских лет тайно влюблен в свою прекрасную и дерзкую соседку Марго Рот Шпигельман. Однажды ночью он принял участие в “карательной операции” против ее обидчиков. Но, придя в школу после их ночного приключения, Кью узнает, что Марго исчезла… оставив для него лишь таинственные послания, которые он должен разгадать, чтобы найти девушку. И Кью бросается в отчаянную погоню, но девушки, которая долгие годы царила в его сердце… на самом деле нет.

17. “Хозяин колодцев”, Сергей Дяченко, Марина Дяченко

В сборник вошли лучшие повести талантливейшего писательского тандема. Каждая из них – это кристалл со множеством граней. Однако где бы ни происходило действие – в средневековом или современном нам городе либо даже на другой планете, – всюду мы встретим героев таких же, как окружающие нас люди. И мучить их будут вечные, знакомые нам проблемы – но заостренные до той бритвенной крайности, когда любое прикосновение к ним режет в кровь обнаженную душу.

18. “Книжный вор”, Маркус Зусак

Январь 1939 года. Германия. Страна, затаившая дыхание. Никогда еще у смерти не было столько работы. И будет еще больше. Мать везет девятилетнюю Лизель Мемингер и ее младшего брата к приемным родителям под Мюнхен, потому что их отца больше нет – его унесло дыханием чужого и странного слова “коммунист”, и в глазах матери девочка видит страх перед такой же судьбой. В дороге смерть навещает мальчика и впервые замечает Лизель. Так девочка оказывается на Химмель-штрассе – Небесной улице. Кто бы ни придумал это название, у него имелось здоровое чувство юмора. Не то чтобы там была сущая преисподняя. Нет. Но и никак не рай. “Книжный вор” – недлинная история, в которой, среди прочего, говорится: об одной девочке; о разных словах; об аккордеонисте; о разных фанатичных немцах; о еврейском драчуне; и о множестве краж. Это книга о силе слов и способности книг вскармливать душу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *