«Мова зробила мене вільнішою» – телеведуча Ольга Вакало поділилася з читачами Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва власним досвідом переходу на українську

12 травня у Запорізькій обласній бібліотеці для юнацтва відбулась друга зустріч із циклу «Я говорю українською». Своїми думками, міркуваннями та власним життєвим досвідом цього разу поділилася відома журналістка й телеведуча Ольга Вакало. Гостями заходу стали читачі бібліотеки та слухачі Безкоштовних курсів української мови.

Розмова вийшла напрочуд веселою та цікавою. З перших хвилин Ольга зачарувала всіх присутніх своєю нестримною життєвою енергією. Розповідь про мову перепліталася з родинними історіями та оповідками про кумедні та курйозні випадки з журналістської практики.

Зокрема, історія кохання молодої вчительки хімії та біології та старшокласника з села Врадіївки, варта того, щоб бути екранізованою у кращих традиціях світового кінематографу, стала можливою саме через українську мову. Тому, як стверджує Ольга, і своїй появі на світ вона певною мірою завдячує мові. Хоча народилася й виросла майбутня журналістка у російськомовному середовищі, а українську вивчала у школі лише для того, щоб читати в оригіналі твори Лесі Українки, Коцюбинського, Шевченка і Франка.

Свідомий вибір на користь української як мови спілкування в усіх сферах та усіх публічних місцях Запоріжжя ведуча зробила у 2010 році. «Спочатку ти «носиш» мову, мов новий одяг, але про цей дискомфорт знаєш лише ти. Тому просто треба звикнути!» – радить Ольга.

Відповідаючи на запитання гостей зустрічі, пані Ольга розповіла, яке враження на неї справило спілкування з Євгеном Сверстюком, Ярославом Грицаком, Юрієм Луценком та іншими відомими в Україні постатями. Торкнулися в розмові й спогадів про прийняття сумнозвісного мовного закону Ківалова-Колесніченка та голодування на знак протесту. Саме тоді Ольга усвідомила, що українська мова є вкрай важливою для неї: «Мова мені багато дала і я вирішила, що маю віддати бодай щось, хоча б один день я маю поголодувати за мову»

«Мова мене зробила вільнішою! Мова захищає, дає силу, бо в ній є енергія, яку ми відчуваємо, але не можемо пояснити» – поділилася своїми відчуттями телеведуча.

На завершення зустрічі, слухачі Безкоштовних курсів української мови запитали пораду, як їм вдосконалювати свої навички. Ольга Вакало відповіла так: «Треба не боятися помилятися, треба намагатися більше говорити, аби тренувати м’язи. Пробувати спілкуватись українською, наприклад, в маршрутках. І дуже важливо читати українською, щоб збагачувати свій словник»

Зустріч з цією тендітною, але неймовірно сильною жінкою стала для відвідувачів бібліотеки та слухачів курсів потужним імпульсом та джерелом енергії та наснаги!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *