Народ, історія, держава

22 січня відзначаємо День Соборності України. У цей день 1919 року на Софійській площі у Києві було проголошено Акт злуки Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки.

До справжнього об‘єднання тоді так і не дійшло, а дата назавжди лишилася маніфестом неподільності українських земель.

Пропонуємо вашій увазі кілька цікавих книжок, що присвячені подіям, які передували цій важливій події.

Народження країни. Від краю до держави. Назва, символіка, територія і кордони України.

Розповідь про те, як Україна “здобувала себе”: як ставала країною, а потім державою, як формувала свою територію, та окреслювала її кордони.

Ознайомлення з думкою сучасних істориків дозволяє нам, теперішнім українцям, значно краще зрозуміти наших предків, які будували підмурівок нашої країни. Щось їм вдалося, а щось – ні. Але, зрозуміло, що кожному поколінню українців треба відстояти своє.

Брати Капранови “Мальована історія Незалежної України”.

Перший підручник з історії України написав відомий український письменник Пантелеймон Куліш.

Брати Капранови продовжили цей почин і створили, на диво, яскравий і послідовний підручник, у якому безперервно і зрозуміло виклали нашу історію, що пов‘язує в одне ціле Закарпаття і Крим, Галичину і Слобожанщину, Таврію і Волинь.

З часів Великої Скіфії українська незалежність не переривалася, бо навіть у найпохмуріші часи колонізації українці зберігали власну державу у формах автономії, повстанської республіки, війська-держави, тощо.

На бій за волю. Перемоги через поразки. Україна у війнах і революціях 1914-1921 років.

Усе, що ми маємо сьогодні, як “світову систему XXI століття” започаткувала Перша світова війна. Вона породила різні явища, одне з них – новітня Україна.

Книга неупереджено (думки істориків не завжди збігаються) відповідає на чимало питань, які турбують сучасного українця. У тому числі і питання соборності, яке нерозривно пов‘язане з українською революцією 1917-1921 років, бо саме у вирі цієї революції і постала ідея об‘єднання українських земель.

Нариси історії Української революції 1917-1921 років т. 2.

Українська революція – це одна з мегаподій XX століття, яка кардинально змінила долю народу. У цей час розбудовувалися і падали державні інститути, виникали і трансформувалися політичні партії, об‘єднувалися в одне  ціле великі терени, які складають основу сучасної території України.

У 1895 році галицький політик Ю. Бачинський визначив формулу національної програми українського народу – “Вільна, велика, незалежна, політично самостійна Україна-одна-нероздільна від Сяну по Кавказ”. Гасло стало сенсом Української революції 1917-1921 років, змістом державного будівництва молодої демократичної держави українського народу.

Чудовий фотоальбом

Українська революція 1917-1921 років в ілюстраціях

повертає нас на 100 років назад, коли, борючись з усіма нападниками і окупантами, одна, нероздільна Україна твердо стояла на позиціях самостійності, соборності і демократії.

Унікальні фотографії, витяги з тогочасних документів, преси, спогадів є гарним путівником по історії державотворення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *