Сила, що тебе змінить: книги для розвитку українців

Підготували добірку книжок, які допоможуть кожному українцеві та українці стати кращими.

Аджемоглу Д., Робінсон Д. “Чому нації занепадають”

Україна є частиною світу, відповідно на її розвиток впливають чинники, загальні для всіх країн.

Існують нації, які протягом своєї історії так і не змогли досягти успіху. Натомість, ми бачимо країни, які ростуть та розвиваються і рівень життя у них вищий, ніж у інших.

Чому так стається? Саме ці питання і досліджують автори і пропонують власну відповідь, базуючись на 15-річних дослідженнях.

Цю книгу рекомендують прочитати Білл Гейтс та Марк Цукерберг.

 

Пітер Тіль “Від нуля до одиниці: нотатки про стартапи, або як створити майбутнє”

ПітерТіль-американський бізнесмен, інвестор,мільярдер, він збудував декілька іноваційних компаній, що здійснили прорив.

І в цій книзі автор розповідає, як йому це вдалося, а також про іноваційні ідеї майбутнього, які змінять життя людей до невпізнанності.

Автор не стільки вчить, як запустити стартап, скільки надихає мислити нестандартно, виходити з зони комфорту, не боятися ризикнути і зробити крок у невідоме.

Ця книга може стати пусковим механізмом для тих, хто прагне мислити та створювати нове, а не копіювати відпрацьовані шаблони.

 

Народ, який бажає зберегти себе в історії, повинен піклуватися про власне виховання. Бо наші вчинки накладають відбиток на нашу ідентифікацію і місце у світовому співтоваристві.

  Василь Даниш “Іду на ви”

Яка ми нація, чим володіємо, які маємо сильні риси, а які слабкі? Про шкідливі звички мислення, небезпечні людські риси, нашу ментальність, курйози людської сутності, небезпеки, що чатують нас у цьому світі і багато інших корисних речей йдеться у книзі.

Починати завжди треба з себе…

 

Є люди, яких хочуть наслідувати, в яких живе непереможний дух воїна.

Ще одна книга про війну, якої не мало бути і про героїв, які хотіли жити, але вмирали.

Соргій Лойко “Аеропорт”

Починається роман в Аеропорту, і головна його лінія розгортається протягом останніх 5 днів понад 240-денної облоги.

Маленький український гарнізон Аеропорту денно і нощно відбиває атаки супротивника, який у багато разів переважає живою силою і технікою. Тут, у цьому зруйнованому дощенту Аеропорту вороги зіштовхнулися з чимось неймовірним і неочікуваним. Із кіборгами, які билися так, «наче в цьому проклятому Аеропорту вирішувалася доля війни. Насправді, ніхто з них не міг до пуття пояснити, навіщо він проживав тут кожен свій новий день, як останній, навіщо воював так несамовито. Зрештою, їхні власні пояснення переважно зводилися до такого: я б`юся, бо я б`юся…».

Роман не тільки про війну, він і про любов, відступництво, пристрасть, зраду, лють, ніжність,відвагу, біль і смерть.

 

Мусаєва С., Алієв А. “Мустафа Джемілєв: Незламний”

 Непроста книжка про непросту людину. Він присвятив своє життя боротьбі з системою, величезною репресивною махіною, пройшов радянські тюрми, голодування, залякування – і переміг.

Анексія Криму 2014 року почала новий виток випробувань. Істинний масштаб цієї особистості зможуть оцінити, напевно, тільки нащадки.

Сучасникам варто прочитати цю книгу зараз. Комусь-для розширення кругозору в історії та політиці, комусь-для моральної підтримки, комусь-просто для розуміння, з ким нам випало жити в одному часі.

 

“Це теж зробила вона”

Уміння зібратися з силами, щоб подолати свій страх,-це результат великих і малих викликів протягом усього життя. Вибір, який ми робимо перед обличчям страху,-це те, що будує характер і надає сенс життю.

Видатні жінки України, чиї історії викладено у книжці,жили в різні часи. Мали різне походження, але кожна мала щось унікальне, те що спонукало долати власні страхи.

Це зробила вона, це можете зробити і ви!

 

Сергій Жадан “Інтернат”

І  знову про війну, тільки трохи незвично, бо війна тут не описується, а відчувається.

Події розгортаються на Донбасі протягом трьох зимових днів 2015 року.

35-річний вчитель української мови Паша вирушає до міста,аби забрати свого племінника, який живе у інтернаті. Паша поза конфліктом, він не слідкує за новинами, для нього всі однакові, він не підтримує ні українську армію, ні бойовиків.

І,раптом, у дорозі, опиняється у цьому напівзниклому світі. Одні війська витісняються іншими, скрізь натовпи переляканих людей, сліди військової техніки на асфальті і повсякчасний звук вибухів.

Це декорації до дороги додому. Усього 3 дні на те, щоб вижити і змінити світогляд…

 

Звісно, це лише незначна частина книжок, які ми маємо у своєму фонді. Тож, приходьте до бібліотеки по книжки та натхнення!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *