Як бібліотекарі шукали тінь для дитячого табору

Така спека в серпневому Запоріжжі! І сховатися від неї майже неможливо.

А що робити, якщо до вас гуртом їде малеча та підлітки і чекає від вас чогось особливого?

Співробітники Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва  пішли шукати тінь  у затишне місце під верховіттям піввікових кленів, акацій, дубів, каштанів у найближчий до бібліотеки сквер «Алея слави» та запропонували дітлахам  з «Літнього майданчика» ( від центру «Мазаль Тов») і юним читачам бібліотеки пройти захоплюючий годинний квест  за мотивам відомої української казки «Котигорошко».

Підготували інвентар та заховали його під деревами. Зробили 12 станцій: 7 спортивних ( «У Вернигори», «Горошина», «Булава», «Танець Змія» тощо)  і 5 на розвиток мислення ( «Доброта», «У Вернидуба»,  «Політ на грифі», тощо).

Заздалегідь призначили двох дорослих модераторів: Світлану Чучко й Олександру Лиснянську, які  супроводжували команди під час усього маршруту, надавали завдання і потім вручали горошини за виконання завдань на станціях.

Друга година дня. І ось у сквері  з’явились вони – молоді активні учасники.

Поділили підлітків на дві команди – «Сильні» та «Веселі». Видали прапори та маленькі сумки-гаманці для грошей квесту – горошинок. Вибрали капітанів. Цього разу в кожної команді було їх аж два, бо всі мріяли бути лідерами.

Під час заходу діти показали свою кмітливість, гарні знання, добру фізичну витривалість і вміння комунікувати одне з одним.

Неочікуваним сюрпризом для бібліотекарів стало те, що серед підлітків було двоє справжніх американців українського походження – хлопчик і дівчинка, які приїхали до бабусі у Запоріжжя зі штату Массачусетс. Дівчинка одразу  влилась в дитячий колектив і нічим не відрізнялась від  інших підлітків. А ось її старший братик, 9-річний Алекс, спочатку  боявся ходити під деревами і постійно тримав модератора Світлану за руку, дуже обережно робив кроки,  рухаючись по «мінілісу». Видно було, що дитина не звикла бувати «на природі» і для неї все було незвичним, новим. Але підліток старанно намагався не відставати від своєї команди і скрупульозно виконувати всі завдання. А ще Алекс встиг подружитися зі своїм доброзичливим модератором Світланою і постійно спілкувався з нею. Саме ця команда «Сильні» першою пройшла увесь складний квест.

А друга команда «Веселі», хоча і прийшла пізніше, але зібрала на 50 горошин більше і теж стала першою за кількістю балів. Тож, перемогла дружба «Сильних» і «Веселих»!

Втомлені і задоволені учасники квесту  отримали солодкі призи від центру «Мазаль Тов» і довго ділилися враженнями від пригод під час «Пошуку Котигорошка».

Фоторепортаж з міста події вела Олена Ольшанська.

Більше фото на нашій сторінці у фейсбуці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *