“Запоріжжя – цікаве місто, але мені спочатку було дуже важко, тому що тут більшість людей розмовляє російською мовою” – Аманда Танелларі

Закінчився черговий навчальний сезон Безкоштовних курсів української мови – волонтерського проекту, що діє на базі нашої бібліотеки з 2015 р.

Цього року однією з випускниць курсів стала Аманда Танелларі – дівчина, що народилася в Албанії, здобула освіту в Греції, а зараз мешкає в Запоріжжі. Про свій шлях до України та перші враження від нашого міста Аманда написала в заліковому творі:

 

“Добрий день!

Мене звати Аманда. Я з одного маленького та дуже красивого міста Поградец в Албанії. Я там провела найкращі роки мого життя – дитинство!

До 18 років я жила в Албанії, а потім поїхала вчитися до Греції, в місто Салоніки. В Салоніки спочатку було дуже важко звикати до нового життя. Я дуже сумувала за своєю сім’єю, за своїми друзями, але потихеньку все ставало добре. Було дуже цікаво знайомитися з новою культурою і мовою. Грецька мова спочатку була дуже важка, але тепер я не думаю так. Тепер українська мова мені здається більш важкою!

В Греції я була приблизно 7 років. За ці роки я старалася багато подорожувати до інших країн Європи. Я була в Римі, Празі, Хельсінкі, Белграді, Софії, Відні.

Мені дуже подобається подорожувати і дізнаватися, наскільки цей світ красивий.

В Греції я вчилася на стоматолога. Це важко, але теж дуже цікаво.

Після закінчення навчання я приїхала в Україну з моїм чоловіком. Ми з ним познайомилися в Греції, де він теж вчився.

Ми були один рік в Києві, а потім повернулися в Запоріжжя, де живемо і зараз.

Запоріжжя – цікаве місто, але мені спочатку було дуже важко, тому що тут більшість людей розмовляє російською мовою. Коли я приїхала, то взагалі не могла нічого зрозуміти, але тепер краще – я більше розумію російську,  але і люди почали більше розмовляти українською! Мене це дуже радує.

Аманда”

 

Координаторка проекту, викладачка, бібліотекарка Олена Ольшанська зазначає:

“На Безкоштовних курсах української мови в Запоріжжі немає окремої групи для іноземців, тому Аманда навчалася в звичайній групі. Основною цільовою аудиторією проекту є російськомовні мешканці міста, що прагнуть вдосконалити свої знання й навички володіння українською.  Я захоплююсь наполегливістю Аманди, адже їй було вдвічі важче вчитися. Щоб полегшити сприйняття теоретичного матеріалу, ми проводили паралелі і з граматикою англійської, і з граматикою російської мови.

Одногрупники та одногрупниці дуже приязно ставилися до Аманди, підтримували, допомагали з перекладом і часто ставили за приклад.”

1 thought on ““Запоріжжя – цікаве місто, але мені спочатку було дуже важко, тому що тут більшість людей розмовляє російською мовою” – Аманда Танелларі”

  1. Я закінчила ці курси в 2019 році, де вчилася Аманда. Дуже приємна дівчина, яка наполегливо вчила разом з нами українську мову. Ми просто повторювали її, тому що вчили у школі. Але наш регіон більш російськомовний. І тому я вирішила знову навчитися розмовляти рідною українською мовою. Скажу відверто- у Аманди це вийшло краще. А нас попереду літній КУМ- розмовні курси української мови. Кожну середу у бібліотеці. Я дуже вдячна цим курсам. Там я познайомилася з чудною викладачкою Оленю Ольшанською. Цей їй дано БОГОМ. А ще- з дивними жіночками та чоловіком, яких так спонтанно зібрав його величність випадок.Ми всі старанно робили уроки та багато чого пізнали і в собі і в українській мові,в українській літературі. Дякую!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *