Про що мріяв Шевченко, як ставився до грошей, чому його називали добродушним – слухайте у бібліоподкасті

Напередодні святкування дня народження Тараса Шевченка ми почали викладати на ютуб-каналі бібліоподкасти про Кобзаря у спогадах сучасників.

Десятиліттями Тараса Шевченка «вписували» під певним стереотипом – «дід» у кожусі та шапці, який у своїх творах оспівує тяжку долю селян та надихає на боротьбу. Так воно й було: поет носив кожуха, висвітлював життя тогочасної України, глибоко переживаючи за долю українського народу. Але Шевченко багатогранний. Він невичерпний і нескінченний. І в нас довгий шлях до його осягнення.
Ми вирішили розповісти, як відгукувалися про Тараса його сучасники. Опрацювавши джерела, ми записали 10 історій. Голосами сучасників Шевченка стали: Вікторія Писанець (в.о.директора бібліотеки), Світлана Чучко (завідувачка відділу абонементу), Тетяна Білан (провідна бібліотекарка відділу комплектування фондів) та Олена Ольшанська (редакторка, організаторка розмовного клубу української мови).

Слухайте всі 10 бібліоподкастів на нашому каналі:

Використані джерела:
– «Я дуже щиро Вас люблю…» : Шевченко у розповідях сучасників / Упоряд., передм., прим. О. В. Ковалевського. – Х. : Прапор, 2004. – 352 с.
– Спогади про Тараса Шевченка / Упоряд. і прим. : В. С. Бородіна, М. М. Павлюка; передм. В. Є. Шубравського. – К. : Дніпро, 1982. – 547 с.

1 thought on “Про що мріяв Шевченко, як ставився до грошей, чому його називали добродушним – слухайте у бібліоподкасті”

  1. Дуже цікаві та пізнавальні історії про Шевченка.
    Це саме ті історії, які відводять від стереотипу.
    Дякую вам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *