Чому зазирати в чужі сни небезпечно

Прихильники творчості Макса Кідрука кажуть, що роман «Зазирни у мої сни» відрізняється від попередніх книжок популярного автора за темою й стилем. Сам письменник вважає цей текст «найпотужнішою своєю історією». Схоже, критикам вона теж припала до смаку: технотрилер потрапив до довгого списку «Книги року BBC», а вимоглива критикеса Тетяна Трофименко вважає Макса Кідрука одним із найяскравіших молодих письменників і стверджує: «якщо автор і далі так старанно працюватиме й не знижуватиме планку письма, його романи в сучукрліті замінять усе».

Мандрівник-експериментатор

Макс Кідрук – один із найпопулярніших молодих прозаїків. Став відомим завдяки травелогам, у яких розповідав про свій досвід мандрів Новою Зеландією, країнами Латинської Америки, Африки та ін. Започаткував в українській літературі жанр технотрилеру – синтетичного жанру, в якому поєднано прийоми й теми наукової фантастики й пригодницького роману.

Фото: youtube.com

Чи можна просто так взяти й підглянути чужий сон?

У романі «Зазирни у мої сни» йдеться про подружжя і їхнього сина Тео, в якого під час нескладної операції несподівано зупинилося серце. Близько хвилини малюк перебував у стані клінічної смерті, але лікарям вдалося врятувати дитину. Та батьки рано заспокоїлися: після операції хлопчик почав дивно поводитися й потерпати від жахіть під час сну. Мирон, батько Тео, ладен піти на все, аби врятувати сина від страждань. З часом він починає підозрювати, що свідомістю сина маніпулює якась надприродна сила. Зрозуміти, що це, можна тільки зазирнувши в тривожний сон хлопчика. І Мирон наважується на експеримент.

Цікаво, моторошно, непередбачувано

«Зазирни у мої сни» – дуже кінематографічний роман. Динамічний сюжет, низка непередбачуваних поворотів, яскравий фінал – усе це сприяє щонайкращому враженню від тексту, в якому, окрім науково-фантастичного елемента, є ще й соціальний, побутово-психологічний. Ця книжка перевершує горизонти очікувань від жанру, оскільки містить більше, ніж можна уявити. Так, тут є технології, що дозволяють у прямому сенсі побачити, як працює мозок; є й елементи трилеру – не просто так дивовижними здібностями маленького українця Тео зацікавилися криміналісти ФБР. Кілька епізодів нагадують моторошні психологічні картинки з фільмів жахів. Але це водночас і цілком побутовий, реалістичний текст про кризу в шлюбі, про непрості стосунки між батьками й дітьми. І про те, на що здатна батьківська любов заради порятунку дитини.

Кідрук vs Кінг

Макс Кідрук нарікає на порівняння з Кінгом. Але саме про твори Кінга згадуєш, коли читаєш роман «Зазирни у мої сни». І тут не йдеться про жодне наслідування, просто атмосфера нагнітання жаху, динамічний цікавий сюжет і психологічні випробування для персонажів – це універсальні літературні прийоми, завдяки досконалому володінню якими Кінг став королем свого жанру, а Макс Кідрук може досягти висот у своєму. Тож книжка Макса Кідрука, ймовірно, сподобається всім прихильникам міксу жахів, наукової фантастики і психологічного трилеру. А це аудиторія численна.

Схожі книги: Стівен Кінг «Сяйво», Макс Кідрук «Бот», Макс Кідрук «Бот 2. Ґуаякільський парадокс» та інші ви можете взяти в Запорізькій обласній бібліотеці для юнацтва

Матеріал взято з: http://blog.yakaboo.ua/chomu-zazyraty-v-chuzhi-sny-nebezpechno/

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *