Назар Войтович

1996-2014 Герой Небесної Сотні Наймолодший серед Героїв Небесної Сотні. 19 лютого Назар Войтович вперше вирушив на київський Майдан. 20-го – його життя забрала куля снайпера. На батьківській хаті залишилась створена Назаром мозаїка у вигляді калини.

Наймолодшим Героєм Небесної Сотні був Назар Войтович. «Його образ – світлий. Така в нього і душа була», – так згадує про хлопця Василь Оверко, директор Травневської школи.
У цьому селі на Тернопільщині мешкав Назар. Він цікавився історією й колекціонував старовинні речі, що знаходив під час численних походів. Остання книга, яку так і не дочитав, – «Холодний Яр» Юрія Горліса-Горського. Захоплювався малюванням. Захоплення прагнув перетворити у професію. Не судилося. 19 лютого 2014 року Назар Войтович вперше вирушив на київський Майдан. 20-го – його життя забрала куля снайпера. На батьківській хаті залишилась створена Назаром мозаїка –  калина.

Матусю, пам’ятай мене живого,
Бо навіть спам’ятатися не встиг,
Від кулі снайпера мені чужого
Я наймолодший з тих, хто в землю ліг…

Світлана Бояркевич.

Байкєніч, Г. У їхніх серцях жила Україна = 20 лютого Україна вшановує Героїв Небесної Сотні/Ганна Байкєніч, Олена Охрімчук; підг. зб. за допомогою Українського інституту національної пам’яті//[Тематична вкладка “Школа патріота”.-C.9-11].-Позакласний час.-2018.-№1.-32-33.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *