Підбірка книжок для гарного настрою

В житті бувають такі моменти, коли хочеться почути гарні новини, але їх немає і невідомо коли будуть. Але так хочеться їх почути, щоб підняти настрій. Пропонуємо вам підбірку книжок які подарують вам гарний настрій, всіх їх ви зможете знайти в Запорізькій обласній бібліотеці для юнацтва.

1.”Напівлихий”, Саллі Ґрін

Напівлихий» Саллі Ґрін – це казка, якої нам не вистачало. Навіть, якщо хочете, казка для дорослих. Привідкрию завісу – це про білих і чорних магів, відьмаків, чарівників, ловців, чаклунок, відьом та інших, хто маскується під звичайних громадян. Вони, білі і чорні, ведуть невтомну боротьбу одне проти одного. От тільки, і це найважливіше, читаючи ловиш себе на відразі до Білого і на прихильності до Чорного. До останньої сторінки відчуваєш цей дискомфорт: привітне світле і сріблясте тебе уже не приваблює.

У світі, в якому живе головний герой Натан усе змішалося так само, як і в наших нелітературних життях: найбіліше часто виявляється підлим, а чорне і темне може стати найсправедливішим, найправдивішим, справжнім. Хто серед усього цього Натан? Він – напівлихий. Дитина «білої» матері і «чорного» батька. Точка, у якій перетнулися дві прямі, які не мали зустрітися. Він – нестандартний, він – загроза для суспільства, він не відповідає правилам, він – і з тих, і з сих. Натан – це ти.

Ця книга, безумовно, приречена на успіх – видавці світового рівня не помиляються при підборі авторів. Але не тільки через потужний PR, якісний папір, тверду палітурку і кіно, яке вже зараз знімають у Голівуді, «Напівлихий» читатимуть в Україні. Ще й через те, що ця книжка – про нас. Про тих, хто опинився на перетині ідеологій, цінностей, вір. Про тих, хто має свою правду і свої правила, і з тим одного дня стає проти усього світу.

2. “Подорож на Пуп Землі”, Максим Кідрук

«Подорож на Пуп Землі» — пригодницький роман, що написаний українським письменником Максимом Кідруком та вперше опублікувався у видавництві «Нора-Друк» 2010 року. Складається з двох частин «Подорож на Пуп Землі. Том 1» і «Подорож на Пуп Землі. Том 2».
Пригодницька сага, де йдеться про мовчазні гори, пекучі джунглі та холодну пустелю. Книга про далекі краї, де відчайдушні головорізи з легкістю випотрошать тельбухи необережним мандрівникам, підловивши їх при перетині кордону, де грізні андійські демони потай прослизають у душі подорожніх і манять їх на вершини неприступних хребтів, на яких сотні років тому могутні Інки будували свої фортеці, ховаючи величні храми та цитаделі високо поміж хмар, де присмак смерті на губах, змішаний з пустельним піском, примушує полюбити пустелю Атакама, найсухіше місце на Землі.

Історія про двох чуваків — молодого українця та його чеського товариша, які натоптали 6000 км Південною Америкою від Кіто, столиці Еквадору, через усе Перу аж до Сантьяго, і пройшли все це заради одного: аби потрапити на Пуп Землі і доторкнутися до таємниць острова Пасхи.

3. “Добрі історії. Усмішка”, Юрій Вінничук

Довгими вечорами, коли на столі чай дружить із печивом, а маслини з вермутом, не обійтись без історій. Вони мають бути добрими, адже за столом збираються друзі. Також це один із вимірів літератури, коли читання змінює відчуття захищеності і світ навколо нас стає теплішим і позитивнішим. Адже ми знаємо, що темрява зранку розсіється, що за зимою прийде весна і що насправді все буде добре…

4. “Чат для дівчат”

Дванадцять оповідань від сучасних українських письменниць торкаються важливих тем підліткового життя. Мрії та страхи, любов і зрада, дружба і втрати, шкільні справи і стосунки з батьками, розваги і хобі… Тонко описані, багатогранні, сповнені гумору та справжніх емоцій історії зацікавлять і юних, і дорослих читачів.

5. Серія книг “Теплі історії” Видавництво “Брайт Стар Паблішинг”

Дуже затишна книжкова серія. Коли хочеться закутатись у плед, взяти горнятко запашної кави і на хвилин десять поринути у казку. Герої цих історій – прості жителі звичайних містечок, загублені, знайдені, закохані, замислені, умільці надихати й такі, що за клапоть натхнення готові поділитися останньою філіжанкою кави – хоча, що тут казати, вони готові ділитися своєю кавою й просто так. Вони щирі й справжні: пестять своїх котів, їздять на велосипедах, приймають гостей, печуть пиріжки й відсилають листівки, слухають вуличних музикантів і малюють маршрути на поторсаних картах.

  • “Теплі історії з корицею”, Юлія Смаль

Перед вами – затишна повість про щастя жінки. Вона схожа на клаптикову ковдру, де основа-полотно містить на собі різнобарвні шматочки тканини, що своїм поєднанням творять унікальний візерунок. Текст має центральну сюжетну лінію: молода жінка трепетно кохає свого чоловіка, виховує дітей, пече яблука з корицею, піци та лазаньї, облаштовує дім усілякими мистецькими дрібничками, готується до Різдва й святкує його з найріднішими, вирушаючи в мандрівку. Строкаті клаптики – це різноманітні історії кохання, згадані, списані з життя чи вигадані самою героїнею повісті. Саме ці замальовки або оповідання роблять книжку неповторною й дарують особливу насолоду читання.

  • “Теплі історії про радість і сум” Міла Іванцова

Читачі називають твори Міли Іванцової «терапевтичною прозою», кажуть, що від них на душі стає легше. Філософія авторки – триматися позитиву попри все, рухатися вперед і не озлоблюватися на людей та світ. Кожне оповідання, велике воно чи маленьке, – цікава історія з життя звичайних людей, а можливо, сучасна версія притчі. З героями не хочеться прощатися, з ними продовжуєш жити, міркуєш, як учинив би на їхньому місці, шукаєш відповіді на власні питання. Збірка оповідань Міли Іванцової доповнює серію «Теплі історії» неповторними відтінками почуттів, вражень, легким гумором, новими краєвидами та персонажами.

  • “Історії талановитих людей”, Ірина Славінська

«Теплі історії талановитих людей» – продовження популярної серії «Теплі історії», майже всі книжки якої стали українськими бестселерами. Що в цій книжці? Життєві історії людей, яких ми всі знаємо і любимо:

Юрiй Андрухович
Катерина Ботанова
Ольга Герасим’юк
Лариса Денисенко
Iрена Карпа
Андрiй Куликов
Iван Леньо
Сергiй Лещенко
Юрiй Макаров
Мар’яна Садовська
Наталка Сняданко

Авторка розмовляла з кожним героєм і з кожною героїнею, визбирувала історії та цікаві зізнання. У результаті їй вдалося зберегти звучання голосів талановитих людей, які поділилися своїми досвідами. Водночас це живе мовлення вона трохи «фікціоналізувала», дещо підкресливши драматургію життєвих подій, адже іноді потрібен погляд збоку, щоби помітити внутрішню логіку та зв’язки між ніби випадковими збігами обставин.

  • “Теплі історії про кохання”

Збірка містить оповідання про кохання різних авторів. Твори сповнені багатьма переживаннями: є в них і радіть, і переживання, ніжність і міць, віра й сподівання на краще, тріумф і туга, вдячність і прозріння. Історії змусять і весело посміятись, і замислитись, деякі – зворушать до сліз.

Ця книжка – блог-щоденник з Інтернету, який автор розпочала під час Євромайдану. Журналістка Крістіна Бердинських, поспілкувавшись 1 грудня на Банковій із двома медичними волонтерами, написала першу історію про них на своїй приватній сторінці у соцмережі. Коли на Банковій пішов газ, ці хлопці побігли надавати швидку допомогу.

  • “Теплі історії до шоколаду”, Надійка Гербіш

Ця книжка – збірник добрих, теплих, шоколадних, цілющих слів. Тут містяться історії про різних людей, життя, любов, слова, дружбу, суток, пошуки, усміх, подорожі, домашню випічку, міста, кутові будинки, про велосипеди, кіно й картини, про музику, лікарні, студентів, книжки, про неосвітлені вулиці й старі листи, маленькі дрібниці й великі зміни.

Це збірка розповідей про звичайних і водночас неймовірних людей, які створили революцію 2013 – 2014 років. Тут усього потрошку: долання меж і страхів, шалена любов до Батьківщини, рішучість діяти, бажання залишити нащадкам єдину та квітучу Україну, переосмислення буття й відкриття нового себе, сміливість відстоювати свободу, перемога над байдужістю, буденні дива. Але основа всіх подій єдина – прагнення змінити світ на краще та віра, яка не знає слова «неможливо».

  • “Теплі історії до кави”, Надійка Гербіш 

У цій книжці зібрані історії про почуття й настрої, сумніви й рішення, далеку дорогу й затишний дім, чужі міста й близьких людей, солодкий шоколад і терпкувато-гірку каву. У них немає однозначних висновків і незмінних рецептів, а є пошуки та віра в імпровізацію. Є любов і сміливість, крихта суму й багато радості, чимало мрій і не менше спогадів. Герої цих історій – прості жителі звичайних містечок, загублені, знайдені, закохані, замислені, умільці надихати й такі, що за клапоть натхнення готові поділитися останньою філіжанкою кави – хоча, що тут казати, вони готові ділитися своєю кавою й просто так. Вони щирі й справжні: пестять своїх котів, їздять на велосипедах, приймають гостей, печуть пиріжки й відсилають листівки, слухають вуличних музикантів і малюють маршрути на поторсаних картах. А ще у кожного з них є старі, улюблені горнятки, на дні яких і збереглися ці історії. Надійка Гербіш (Шевченко) – закохана жінка, вперта мандрівниця, письменниця й перекладачка, трохи фотографиня і трохи – кавова чарівниця. Живе в затишному будинку, вікна якого виходять на старовинний Збаразький замок, разом зі своєю родиною. Викладає «Історію світової літератури» й стверджує, що книжки й кава будуть навіть у Раю.

  • “Історії талановитих людей. Книга друга”, Ірина Славінська 

“Історії талановитих людей. Книга друга» – є продовженням популярної серії «Теплі історії». Книга містить життєві історії людей, яких ми знаємо і любимо. Усі розповіді доволі різні: про пошуки себе, боротьбу зі страхами, долання перешкод. Вони складалися на основі інтерв’ю, але формально тексти побудовані як висловлювання від першої особи – про те, що важливе, цікаве, цінне: «Зураб Асланія про мотоцикли та одну нелегальну пригоду, Микола Рябчук про «Всесвіт» і те, як йому випадково пощастило не сісти в тюрму за совєтів, Ігор Померанцев про виноград, акустику та ферментацію, Анатолій Дністровий про Тернопіль, живопис, книжки і 90-ті, Ірен Роздобудько про те, чому не варто радіти першій публікації, а також про те, як писати сценарії, Мар’яна Савка з інструкцією створення власного видавництва, Алевтина Кахідзе про Жданівку (з ілюстраціями!), Саша Кольцова – про те, як працювати, щоб мірозданіє не наздогнало і не надавало по голові, Таміла Ташева про Крим, Сергій Жадан про музику та свої взаємини з музикантами, Мирослава Гонгадзе про стрибання вище голови…»

  • “Жменька слів для доброго настрою”, Слава Світова 

Тексти, що ввійшли до цієї книжки, нагадують кінематографічні кадри або світлини зі старенького й дорогого серцю фотоальбому. У мереживному плетиві слів лірика поєдналася з філософією, а гумор – із легкою іронією. Кожна мініатюра жива: дихає, випромінює тепло й розповідає свою історію. Це видання для тих, кому навіть жменьки слів буде достатньо, щоб усміхнутися.

 

  • Теплі історії у стилі Блюз 

Шістнадцята книга із серії бестселерів “Теплі історії”, загальний наклад якої склав вже більше 150 тисяч примірників Теплий блюз як мотив щемкої ностальгії, сумливого спогаду, трепетного чуття, згадки, що її обережно видобуваєш зі схованок пам’яті. Блюз як настрій – осінній, вечоровий – у ритмі задумливого дощу на віконному склі, у тихострунних звуках падолисту, у саксофонних мелодіях меланхолійного вітру. Лагідний блюз як лірична відповідь печальному серцю: все буде добре… Цю збірочку теплих історій сформували замальовки, етюди, новели, оповідання, що їх пронизано спільним настроєвим «блюзовим» звучанням. Твори, які сюди ввійшли, об’єднані прагненням авторів прожити, осмислити й передати журбу, смуток, біль, трагедії своїх героїв та – попри всі життєві труднощі, тяжкі випробування чи карколомні події – переконати читача: віра у краще зцілює, надія надає сил, а вміння цінувати справжнє, залишатися собою, прощати й любити – рятує.

  • Теплі родинні історії

Двадцята книжка з улюбленої багатьма читачами зі всього світу серії “Теплі історії”, загальний наклад якої склав понад 170 000 примірників.
Сім’я… Мудре та надійне старше покоління. Кумедна й допитлива малеча. Наші дорогі мами і татусі, бабусі та дідусі, донечки й синочки. Рідний дім, навіть коли ми далеко від нього, дарує свої тепло та затишок. Усе це та чимало спонук для «своїх», особистих роздумів, спогадів, переживань читач знайде в новій збірці «Теплих історій», присвяченій родині, сім’ї – найближчому, найріднішому, сокровенному духовному й життєвому простору.

6. “Мало ли что говорят”, Тетяна Соломатіна

У житті героїні роману «Мало ли что говорят» Софії, асистента кафедри акушерства і гінекології, відбуваються несподівані зміни. Вона виявляється не де-небудь, а в самих що не є Сполучених Штатах Америки. Соня відправляється на стажування. Відкриваючи для себе новий світ, вона починає ще більше цінувати те, що залишилося за океаном, вдома.
Героїню чекають захоплюючі пригоди і кумедні відкриття. Вона буде збирати білі гриби в Подбостонщіні, фарбувати сходи на дачі завідувача лабораторією Массачусетського Головного Госпіталю, пити горілку в китайському кварталі і навіть скаже кілька слів з меморіальної трибуни Кеннеді. Але головне, Соня зрозуміє, що США, як і будь-яка інша країна, – це перш за все люди.
Іскрометний гумор та іронія, тонке розуміння людських характерів і унікальна філософія!

7. “Тет-а-тет”, Гайворонска Олена 

Тоді вона була ще зовсім дитиною, єдиною дочкою улюбленої вчительки Максима. Женька – Тонконог рудокучеряве створення з прозорими зеленими очима … Єдина, рідна, вислизаюча … Вона, сміючись, сказала, що чекає принца на білому «мерседесі». Максим досяг всього в цьому житті. А та зворушлива перша любов все жила в його серці, поки доля не звела їх знову …

 

8.  “Шуточки жизни”, Быстрова Ирина

Знайомство з новим начальником в одну мить повернуло Ольгу на п’ятнадцять років тому, в той час, коли вона була сором’язливою мрійливої ​​студенткою, яка якось в романтичному пориві вирішила … Ні-ні, про те сумну подію Ольга Миколаївна згадувати не хотіла! Вона сподівалася, що і Максим Олександрович теж забув дурний епізод студентських років і не впізнає в своїй діловитій і знаючій підлеглій героїню анекдотичної пригоди. Ольга вирішила триматися від нового шефа на відстані: навіщо двічі наступати на одні й ті ж граблі? Але життя – непередбачуване і готове зіграти з Ольгою черговий жарт.

9. “Советы залетевшим”, Тетяна Соломатіна 

Ця книга реабілітує знецінене масовим вживанням гасло: “Знання – сила”. Популяризація – непростий жанр. Навіть в області споконвічних прикладних навичок. Природа подарувала нам основоположний спосіб вижити – вміння створювати собі подібних. Надала це вміння в одяг любові, прихильності і прагнення до досконалості. І позначила прості правила. Знання цих правил і є та сила, яка робить нас щасливими. І нові люди – наші діти – приходять в цей світ.

10. “В дороге”, Джек Керуак

Роман Джека Керуака (1922—1969) «На дорозі» — це культовий твір культового американського письменника, яскравого представника покоління бітників. Покоління, яке не переймалося пошуком особистих та соціальних цінностей та не обтяжувало себе запитанням «навіщо». Як жити — важило для них значно більше. Автобіографічний роман, який побачив світ у 1957 році, став найзнаменитішою мандрівкою в американській літературі. Письменник та його екстравагантний персонаж мандрує дорогами Америки в прагненні пригод, дружби, безкінечних розмов та шаленого божевілля від життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *