Почала роботу школа молодого патріота

27 вересня 2019 р. відбулось урочисте відкриття «Мобільної школи молодого патріоа «Я так думаю» у Запорізькій обласній бібліотеці для юнацтва.

«Хто такий патріот? – розмірковує керівник проекту Лариса Головко, – Це не тільки людина у вишиванці, яка співає гімн. Це той громадянин (-нка), яка тут живе і щось робить для інших людей, дбає про своє місто. Хтось оберігає природу, саджає дерева, хтось займається волонтерством та опікується старенькими або проводить спільні заходи з дітьми з притулків, вивчає історію свого міста та родини, традиції, вивчає нові технології та отримує знання, навички, професію, яка принесе користь людям,  або просто не смітить. Не можна стати патріотом за один захід».

Тому мета роботи довгострокової мобільної школи молодого патріота «Я так думаю» – підвищення рівня активної громадянської позиції та національно-патріотичної свідомості учнівської молоді.

Це стало можливо завдяки грантовій підтримці ПАТ «Запоріжсталь» та перемозі бібліотеки  у конкурсі соціальних ініціатив «МИ – це місто!» та отримання коштів на придбання обладнання та реалізацію проекту.

Проект виконує колектив Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва в партнерстві з керівництвом Запорізького будівельного коледжу, Запорізького металургійного коледжу ЗНУ, Запорізького гуманітарного коледжу ЗНТУ, Запорізького коледжу радіоелектроніки ЗНТУ та Запорізьких  загальноосвітніх шкіл № 37 та № 41 протягом  навчального року з вересня 2019 р. по травень 2020 р.

Бенефіціари пройдуть навчання та стажування у 6 групах (наповнюваністю 20-40 чоловік) на семи локаціях. Періодичність занять – один раз на місяць для кожної групи. Викладач в школі – активні громадяни міста.

У програмі школи передбачені різнопланові інтерактивні заходи: тренінги та екскурсії, інтелектуальні ігри та квести, спортивні змагання та майстер-класи, створення спектаклів і волонтерство, зустрічі і діалоги, вечірки і дебати, кінопокази про права людини з обговореннями та роздуми про ідентичність .

Виконуюча обов’язки директора бібліотеки Вікторія Писанець усміхається: «Сумно не буде ніколи і нікому. Всі отримані знання учні будуть отримувати через емоційне навчання, спілкування, свої погляди та роздуми, свій досвід. Тому що патріот – це завжди свідома людина, яка любить і дбає про місто де вона живе. А наша молодь – саме така».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *