Свято наближається: 6 книг для різдвяного настрою

Готуватися до свят можна по-різному. Хтось має адвент-кадендар або іде на закупи подарунків, обирає яскравий пакувальний папір, інший – пече медово-імбирні пряники до какао та тішиться запахом мандаринок. Але хіба можна уявити підготовку до свят без книжки? Пропонуємо вам добірку книг, із читанням яких очікування прийдешніх свят буде ще радіснішим, адже вони несуть у собі дух Різдва.

«Дари волхвів» О.Генрі

Невелике оповідання написане в 1905 році вже давно стало різдвяною класикою, адже на кількох сторінках розказало про всю суть Різдва.  Текст про любов, яка часом змушує йти на жертви, не чекаючи нічого в замін, навіть якщо ви читали його сто разів,текст вартий того, щоб перечитати знов. Ну, а після вперед – обирати подарунок коханим. До речі, чому б не подарувати саме цю книжку?

«Різдвяна історія» Чарлз Діккенс

Ще один мастрід із класики, який до того ж можна прочитати всією родиною. Діти помітять там казку із привидами та магічними змінами рис характеру Скруджа, а дорослі вкотре нагадають собі й малечі – Різдво час щирості та щедрості, магії й возз’єднання родини.

Не знаю, скільки книг із цим твором розкуплено за всі роки його існування, проте бестселером текст став ще в 1843 році.  Тоді шеститисячний наклад, який надійшов у продаж у середині грудня розійшовся лише за кілька тижнів.

«Ніч перед Різдвом» Микола Гоголь

Яке Різдво без українського колориту, колядок і забав? Тобто, яке Різдво без Гоголя із його пригодами в Диканьці. І хоча автор писав текст ледь не як містику, повість також підійде для родинного читання. Можна, звісно, переглянути стару радянську, ще чорно-білу, екранізацію книги, але вона не зрівняється зі смачним текстом. До того ж, нині повість можна читати не лише мовою оригіналі, а і в прекрасному українському перекладі Максима Рильського.

 

«Львів, смаколики, Різдво»

Підбірка з оповідань так і пахне пампухами, наїдками та кавою. Бо все ж куди без кави, якщо події відбуваються у Львові. Ніжні й теплі історії припадуть до смаку жінкам. Вони то занурять вас у святкові спогади дитинства, то перенесуть у містичну казку. Словом, зігріють душу. Тут треба бути обережним. Є ризик, що після прочитання ви спакуєте валізу, аби потрапити на святкування в столицю Галичини.

 «Щоденник Бріджит Джонс», Гелен Філдінґ

Хоча в цій книзі новий рік та Різдво місцями є лише тлом сюжету, але її сміливо можна зарахувати до передсвяткового читання. Бо ж хто з нас, як і головна героїня книги Бріджит Джонс, не обіцяв собі з нового року змінитися на краще: піти в спортзал, навести лад в особистому житті, змінити погані звички? Як цей тернистий шлях пройшла іронічна героїня, і що це їй дало – читайте в книжці.

«13 Різдвяних історій»

Ці 13 різдвяних історій від сучасних українських письменників насправді дуже різні, і водночас вони взаємно доповнюють одна одну, як пазли великого полотна. Як саме життя. Як, зрештою, Різдво для кожного з нас, яке містить у собі значно більше сенсів, аніж традиційна картинка родинної ідилії – довкола столу з дванадцятьма стравами. Тут реальність і містика, гумор та іронія, філософське осмислення буття і трепетне світло любові, яка є істинним проводирем, як Вифлеємська зірка – крізь темінь різдвяної ночі.

Автори: Дзвiнка Матiяш, Костянтин Москалець, Софiя Андрухович, Галина Вдовиченко, Марiанна Кiяновська, Мар’яна Савка, Андрiй Бондар, Сергiй Жадан, Iрена Карпа, Христя Венгринюк, Оксана Луцишина, Лариса Денисенко, Андрiй Курков.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *