Топ 10 книжок про кохання

У цій коротенькій статті, пропонуємо вам познайомитися зі списком “топ 10” книг про любов (кохання, відносини і романтичні історії) за версією Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва. Всі ці книжки наявні у наших фондах.

1. “Сніданок у Тіффані” (англ. Breakfast at Tiffany’s) — найвідоміша новела американського письменника Трумена Капоте, яка була видана у 1958 р.
Дія відбувається у Мангеттені (Нью-Йорк), з осені 1943 до осені 1944. Молодий письменник (на ім’я Фред) знайомиться з 19-річною сусідкою — Холлі (англ. Holly), повне ім’я — Холідей Ґолайтлі (англ. Holiday Golightly). Холлі веде екстравагантне життя у «вищому світі», знайомиться з немолодими багатіями й маніпулює ними. Іноді вона здається божевільною. Водночас, вона тужить за своїм братом, якого призвали до війська, — єдиною близькою людиною після смерті батьків. З часом, письменник, від імені якого ведеться розповідь, розуміє, що Холлі просто шукає себе і біжить від реальності.

2. “Буремний перевал” (англ. Wuthering Heights, рос. Грозовой перевал) — єдиний роман Емілі Джейн Бронте. Його було видано під чоловічим псевдонімом Елліс Белл у 1847 році. Оцінки літературної цінності з плином часу змінювались з негативних на позитивні, особливо у 20-ті роки минулого століття. Сьогодні, роман належить до канону класичної англійської літератури.
Роман починається з моменту коли містер Локвуд господар маєтку Трашкрос-Грейнджу («Гніздо дрозда»), який орендує цей дім у Гіткліфа їде з візитом до маєтку «Буремний перевал». Після першої зустрічі із таємничими жителями маєтку він повертається до Трашкрос-Грейнджу. Внаслідок своєї хвороби він змушений там залишитися. Тамтешня економка — Еллен Дін розповідає йому історію сімей Ерншоу, Лінтонів і таємничого Гіткліфа.
Темою роману є любов Гіткліфа і Кетрін. Події відбуваються наприкінці вісімнадцятого та початку дев’ятнадцятого століття в маєтках Буремний перевал і Гніздо дрозда. Буремний перевал — це майно родини Ерншоу, а Трашкрос-Грейндж (англ.Thrushcross Grange) — багатої сім’ї Лінтонів.3

3. “Джейн Ейр” (англ. Jane Eyre) — класичний роман Шарлотти Бронте, один з найвідоміших романів у Великій Британії.
Книга оповідає про непросту долю сироти із сильним, незалежним характером, про її дитинство, дорослішання, пошук свого шляху й подоланні перешкод, що встають на цьому шляху.
Маленька Джейн Ейр втрачає батьків і переїжджає до будинку свого дядька. Згодом помирає і він. Дядькова дружина місіс Рід ненавидить свою племінницю, а її діти постійно б’ють Джейн. Після чергових побоїв аптекар, що приїхав оглянути дівчинку радить місіс Рід віддати її до школи.
Джейн Ейр потрапляє в Ловудську школу для дівчаток. Директор називає її брехухою, але попри це, в неї складаються добрі відносини з учителями та іншими ученицями. Закінчивши школу, Джейн працює там вчителькою. Але вона прагне змін, тому дає оголошення в газету і влаштовується гувернанткою в маєток Торнфілд. Її учениця – маленька Адель, вихованка господаря маєтку містера Рочестера. Він дуже гордий, зверхній, та разом з тим самоіронічний. Джейн цікава ця людина. Сам Рочестер звик до уваги самовдоволених та багатих дам. Тож скромний характер Джейн Ейр теж зацікавлює його. Вони проводять за розмовами багато часу.

4. “Тепло наших тіл” (англ. Warm Bodies, дослівно укр. Теплі тіла) — американська романтична комедія жахів режисера Джонатана Левіна (був також сценаристом), що вийшла 2013 року. У головних ролях Ніколас Голт, Тереза ​​Палмер. Стрічку знято на основі однойменного роману.
У світі розповсюдилася чума і люди, що були заражені нею, перетворилися на зомбі. Тепер вони полюють на вцілілих і з’їдають. Один з таких зомбі Р, блукаючи разом зі своїм другом М на летовищі, перетинається з Джулі і групою інших людей, що були послані у пошуках медикаментів. Перрі, хлопець Джулі, вистрелив у груди Р, проте останній з’їв його. Та згодом зомбі Р. почав щось відчувати до Джулі.

5. “Гордість і упередження” (англ. Pride and Prejudice) — роман англійської письменниці Джейн Остін, опублікований у 1813, який дає картину життя дрібного англійського дворянства на початку 19 століття — і водночас є «прадідусем» усіх жіночих романів, коли-небудь написаних.
«Гордість і упередження» належить до книг класичної літератури, які найбільше подобаються читачам: на початок 21 століття у світі продано понад 20 млн примірників. Роман неодноразово екранізувався, в останній екранізації головну героїню Елізабет Беннет грала Кіра Найтлі. Однією з найкращих екранізацій вважається шестисерійний,однойменний телесеріал 1995 року, в якому головні ролі грали Колін Ферт і Дженніфер Елі. Номер 9 у Рейтингу 100 найкращих книг усіх часів журналу Ньюсвік.
Елізабет Беннет друга з п’яти доньок містера Беннета. Містер Беннет не багатий, але що гірше, економічне становище його родини залежить від родового маєтку, який після його смерті повинен перейти до спадкоємця по чоловічій лінії, а, отже, родина опиниться без засобів існування. Доньок украй необхідно одружити. Це головна турбота місіс Бенет, його дружини й матері Елізабет. Ліззі розумна, незалежна, горда, але не особливо красива — красуня в родині найстарша сестра Джейн.

6. “Чорнильне серце” (нім. Tintenherz) — перша книга з «чорнильної» трилогії німецької письменниці Корнелії Функе.  За романом знято однойменний фільм, світова прем’єра котрого відбулася 9 січня 2009 року. У ролях знялися актори Стівен Грехем, Джемі Формений, Стів Спайрс, Метт Кинг, Хелен Міррен, Пол Беттані, Річард Стрейндж, Сієнна Гіллорі, Еліза Беннетт, Брендан Фрейзер.
Головний герой, на ім’я Мо — батько дванадцятирічної Меґі, володіє дивовижною здатністю: коли він читає вголос, герої книг оживають, причому на сторінки книги може потрапити будь-хто з людей, що його оточують. Так одного разу в будинку Меґґі з’явився запеклий лиходій з книги «Чорнильне серце» Капрікорн (Козеріг), його вірний слуга Баста, а також бродячий артист, пожирач вогню Сажерук (Пильнорук), а замість них в казці виявилася мама Меґґі. Капрікорну припав до душі наш світ, і він вирішив знищити всі екземпляри книги зі своєю історією, крім одного, що ретельно охороняється. Це він робив для того, щоб ніхто не зміг послати його назад, але щоб сам він міг змусити Мо, або кого-небудь іншого з таким же даром, віднімати йому його давнього друга — страшну Тінь, здатну лише вбивати. Однак є принаймні дві людини, котрі хочуть дістати хоч який-небудь екземпляр історії.
У книжці “Чорнильна кров” це вміння працює в зворотньому напрямку, і Меґґі з Мо вписано до нечувано лихого чорнильного світу. І от нарешті у «Чорнильній смерті» головні герої змушені жити у вигаданому світі, сповненому викликів і небезпек, позаяк сюжет розгортається злощасно. Здається, що вони назавжди загубилися поміж обкладинками. Та з’являється надія на визволення. Але за умови, що Меґі і Мо зможуть переписати минулі помилки й укласти небезпечну угоду зі смертю.

“Чорнильна смерть” – остання частина трилогії знаменитої німецької письменниці Корнелії Функе. Тривають мандри Меґґі і її сім’ї по чорнильні світу, в якому вони опинилися завдяки чудовому дару батька Меґґі оживляти літературних персонажів, читаючи книги вголос. Чорнильний світ зачаровує своєю красою. Він сповнений чарівництва і перетворень, там сміються діти, розгулюють велетні і феї, ельфи і єдинороги. Але Зло намагається переробити цей світ по-своєму, і для порятунку Чорнильне світу героям доводиться шукати вихід із безнадійних ситуацій, знову і знову ризикуючи своїм життям.
На цей раз доля готує їм зустріч з самою Смертю …

7. “Звіяні вітром” або Розвіяні вітром” (англ. Gone with the Wind, рос. Унесенные ветром ) — роман американської письменниці Марґарет Мітчелл, написаний 1936 року. Наступного року роман отримав Пулітцерівську премію. У романі розповідається про життя Скарлет О’Хара у період громадянської війни в США. Скарлетт, спочатку вередливому дівчиську, доньці багатого плантатора із Джорджії, довелося пройти через важкі життєві випробовування, пов’язані з війною й злиднями, які загартували її характер. Екранізація роману побачила світ 1939 року й вважається класикою кінематографу. Книга посідає номер 16 у Рейтингу 100 найкращих книг усіх часів журналу Ньюсвік.
Роман охоплює події, що відбувалися протягом 12 років, у період з 1861 по 1873 рік. Це історія громадянської війни між промисловими північними і південними землеробськими штатами Америки. Політична і економічна обстановка в країні складалася таким чином, що жителям півночі для роботи на заводах невигідно було тримати рабів, їм потрібні були вільнонаймані працівники, тоді як південцям для роботи в полях ідеально підходили раби. В результаті, у відповідь на вимоги Півночі про скасування рабовласництва південні штати спробували утворити свою власну державу. З цього і почалася війна.
Юна Скарлетт О’Хара, наполовину ірландка, наполовину француженка, володіє рідкісним даром зачаровувати чоловіків. Вона впевнена: всі від неї в захваті, особливо Ешлі Уїлкс. Але незабаром красуню осягає перше розчарування: Ешлі заручений зі своєю кузиною Мелані, яка здається Скарлетт невдахою і поганулею. Скарлетт впевнена, що варто їй тільки порозумітися з Ешлі, як все чудесним чином повернеться на круги своя, і Ешлі тут же зробить їй пропозицію руки і серця.

8. “Ті, що співають у терні” (англ. The Thorn Birds, рос. Поющие в терновнике) — роман-бестселер 1977 року австралійської письменниці Колін Маккалоу.
Історія починається в 1915 році і охоплює півстоліття. Книга розбита на сім частин, в кожній з яких розкривається характер одного з головних героїв. У центрі сюжету — життя сім’ї Клірі. Родина зробила шлях від новозеландських бідняків до управителів одного з найбільших австралійських маєтків Дрогеди.
Сповнена щастя й болю історія забороненого кохання, яка під світ! Меґі була майже дитиною, коли він мимоволі постукав до її с Ральф обожнює чарівну й безпосередню дівчинку та якось усвідої уявляє без неї свого життя, але є обітниця, є люди, є поговір — свяи ські перепони… Однак кохання — стихія, яку не можна приборкати.

9. “Їсти, молитися, кохати” Е. Гілберт – надзвичайно щира розповідь жінки про духовне переродження і позитивні зміни у житті. Автор книги на власному прикладі довела, що навіть після найбільших криз можна не лише відновитися, а й відкрити в собі нові грані, можливості та рівні переживань. Героїня її роману – письменниця Ліз – розчарована у сімейному житті та зневірена в особистому щасті. Жінка втрачає головне: сенс та смак до життя. Аби набратися сил та повернутися до життя, Ліз вирішує подорожувати. На її шляху три країни: Італія, Індонезія та Індія. Там вона вчиться їсти зі смаком, молитися з відкритим серцем та кохати, наче вперше.

10“Анна Кареніна” Л. Толстой – мабуть, найвідоміший у світовій літературі роман про кохання.
У світі, де сильні традиції, де правлять забобони і непохитні стереотипи, де почуття прийнято тримати під контролем, біда тому, хто насмілиться послухатися свого серця. Адже серце не знає правил, а результат може виявитися абсолютно непередбачуваним. Найбільша історія неможливого кохання, яке руйнує звичні уявлення про стосунки чоловіка і жінки, розкривається на сторінках “Анни Кареніної”. Роман був багаторазово екранізований, роль Анни Кареніної зіграли Грета Гарбо, Вів’єн Лі і Софі Марсо, – улюблені актриси мільйонів. Але тільки прочитавши оригінал, ви зможете самі вирішити, чи схожа бунтарка Анна хоча б на одну з них…

#кохання #любов #книги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *