Читаймо про Крим, бо Крим – це Україна!

10 років тому Росія окупувала Крим, вважаючи його своїм. Але історія говорить про інше.

Про Крим, його корінні народи та боротьбу розповідають книжки. Пропонуємо 4 книги, які допоможуть розібратися чий Крим, хто там жив, за що боровся.

Анастасія Левкова. За Перекопом є земля

Дитинство, юність і перше кохання головної героїні цього роману минуло в Криму. Саме тут вона зрозуміла, що є українкою. Ні дідусь, підполковник КДБ, ані російська кров у венах не стали цьому на заваді. Наче орнамент у романі переплітається кримсько-татарська культура і українська історія.

На сторінках книжки читач зустрінеться з кримськими татарами, караїмами, українцями, росіянами, німцями, євреями, греками, вірменами Криму. Крок за кроком відкриватиме шафи з родинними «скелетами». Разом із головною героїнею та її подругою Аліє читач пройде шлях від їхнього дитинства з 1990-х аж до окупації півострова Росією у 2014-му з екскурсами в давнішу історію Криму.

«За Перекопом є земля» – це спроба відкрити материк для півострова, а півострів для материка з незвичного ракурсу, адже і там, і там є земля. Її варто пізнати і повернути їй цілісність.

Робота над книжкою тривала з 2012 року. З початком окупації Криму у 2014 році концепція змінилася. За цей час авторка взяла близько 2-х сотень інтерв’ю більш ніж з 50-ма кримчанами. Деталі їх розповідей і стали частиною роману.

 

Гульнара Абдулаєва. Кримські татари: від етногенезу до державності

Ця книжка не просто начерк до життя і становлення кримських татар як етносу, це чудова можливість для читачів будь-якого віку довідатися і поміркувати в історичному, а подекуди й політичному ракурсі, про те, ким насправді є кримські татари, кримчаки, караїми, звідки вони взялися і яким чином сформувалися як народ. І чому зараз вони, разом з іншими, нажаль нечисленними етнічними групами, змушені боронити свій статус корінного населення півострова і якою є їхня роль у формуванні сучасної України.

Детальне дослідження кримської історикині Гульнари Абдулаєвої допоможе відновити багатовікову етнічну історію кримських татар та інших корінних народів Криму, розвіє численні нав’язані міфи, продемонструє національну самобутність, унікальність та цінність етносу кримських татар для людської цивілізації.

 

Сергій Громенко. 250 років фальші: російські міфи історії Криму

Анексія Криму, яка викликала найбільшу політичну кризу в Європі з часів Другої світової війни, зумовила і небачений розквіт політичної міфології. 2014 року з безлічі окремих міфів і сфальсифікованих фактів на світ з’явився так званий міф про «Крим наш», що мав на меті виправдати в очах світу агресивну політику Російської Федерації.

Невже Крим споконвічна російська земля? Чи правда, що кримські татари геть усі зрадники? Чи дійсно півострів став частиною України незаконно? І чи реально, що всі кримчани, як один, проголосували на референдумі за приєднання до Росії? Відповідям на такі запитання і присвячена книга Сергія Громенка.

 

Тарас Березовець. Анексія: острів Крим. Хроніки “гібридної війни”

У цій книзі аналізуються механізми та технології так званої гібридної війни, розв’язаної військами Російської Федерації, «зеленими чоловічками» на території Автономної Республіки Крим. Окремо досліджується розвідувальна та інформаційно-пропагандистська операція російських спецслужб, яка дозволила підготувати анексію Криму, починаючи з 1991 року.

Твір містить велику кількість документів та фото, які є доказами злочинного характеру окупації півострова.

Книга у хронологічному порядку охоплює період з 18 лютого 2014 року, початку масових розстрілів на Майдані Незалежності за участі російських спецслужб, і закінчуючи 18 березня 2014-го, коли Крим і Севастополь було офіційно анексовано та включено до переліку суб’єктів Російської Федерації.

«Анексія: острів Крим» містить ексклюзивні свідчення, надані спеціально для цієї книги українськими, російськими і міжнародними політиками та військовими, експертами, журналістами, активістами, які стали очевидцями окупації.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *