Кожен майстер є творцем свого світу

«Треба жити так, щоб картини на тебе дивилися,
щоб картини тобою любувалися»
Іван Приходько

В правоосвітньому кіноклубі Docudays UA «Долоні» (Запорізька обласна бібліотека для юнацтва) вже втретє відбувся кінопоказ нової стрічки режисера Андрія Лисецького «Земля Івана» (Україна, 2020 р.).

На засідання запросили експертку в сфері мистецтва Інгу Янкович, директорку Запорізького обласного художнього музею.

Відгук Інги Янкович про фільм «Земля Івана» з колекції мережі кіноклубів Docudays UA:

 «Фільм показує кругообіг життя народного майстра Івана Приходька. Кругообіг життя показаний через зміну року, повсякденне життя, зустрічі з людьми і творчу роботу.

Творчість майстра заповнює все річне коло. Коло постійно з’являється у фільмі у вигляді намальованого сонечка разом із дітьми, бубна з його неповторним звучанням, розписів хати і сонця, яка є основою нашого життя.

Центром, навколо якого крутиться життя, є хата. Українська хата є осередком народного прикладного мистецтва і насамперед  народних розписів, які мали оберегове значення. Розписи захищали внутрішній мікрокосм оселі і добробут мешканців. Кожен майстер є творцем свого світу – світу свого мистецтва.

Іван Приходько мешкає на землі Марії Приймаченко, насиченій стародавніми традиціями. Тим не менш він виробив власний неповторний стиль.

Майстер має глибоке народне коріння, але є сучаснсною людиною і його творчість визнана у світі».

Після перегляду фільму, під час обговорення, піднімались актуальні проблеми сьогодення, які стосувались прав людини, інтеграції переселенців в місцеві громади, життя українців під час повномасштабної агресії з боку Російської Федерації. Захід пройшов в дружній атмосфері, публіка була зацікавлена та активна.

«Під час війни надзвичайно важлива творчість митців, на зразок Івана Приходька, яка об’єднує людей і допомагає зберегти національну ідентичність, має велике значення для інтеграції внутрішньо переміщених осіб, які були змушені покинути свої рідні домівки. Завдяки українській культурі та підтримці її розвитку з боку місцевого населення, ці люди можуть почувати себе вдома в будь-якому куточку України. У Запоріжжі багато переселенців і такі заходи дуже потрібні та актуальні для єднання громади та  майбутньої відбудови України» – підсумувала модераторка кіноклубу Лариса Головко.

Мережа DOCU/CLUB фінансується Посольством Швеції в Україні, Національним фондом на підтримку демократії (NED) та Fondation de France.

Думки, висновки чи рекомендації належать автор(к)ам та упорядникам/-цям цієї публікації та не обов’язково відбивають погляди урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автор(к)и та упорядники/-ці.

 #docuclub #docu_показ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *