Пол Стюарт: до 65-річчя від дня народження англійського письменника

Пол Стюарт
Нар.  04.06.1955

Раннє дитинство Пола пройшло в Північному Лондоні, де жила його сім’я. Коли йому прийшов час йти до школи, родина переїхала в один з районів Південного Лондона.

З навчанням в школі не все складалося: математику він не полюбив, а ось вивчення англійської мови майбутнього філолога обрадувало.

Після закінчення школи Пол вирушив подорожувати по Європі. Кілька місяців він провів у Греції, де йому довелося займатися найрізноманітнішими справами – від прибирання в готелях до вирощування апельсинів і грейпфрутів.

У 1974 році Пол вступив до Університету Ланкастера, де 4 роки провів за вивченням англійської філології. Крім мовознавства, Стюарт також пройшов курс літературної майстерності і, хоча і в меншій мірі, отримав релігійну освіту.

 Після закінчення університету він знову відправляється мандрувати.

Через деякий час Пол Стюарт вступає до магістратури в Університеті East Anglia, де згодом отримує  наукову ступінь.

Наступним етапом в житті Стюарта стало проживання в німецькому місті Гейдельберг. Влаштувавшись на роботу викладачем англійської мови, він одночасно стає студентом Гейдельберзького університету.

 Невтомний мандрівник Пол Стюарт в 1982 році знову відправляється в подорож, цього разу – на Шрі Ланку, де заробляє на життя викладацькою діяльністю  – як вчитель англійської для іноземців. Через рік Стюарт повертається до Британії.

Початок його письменницької діяльності було покладено в 1988 році: публікується  його перша книга “Область думки” (“The Thought Domain”). Її поява не залишилася непоміченою: книга  була добре зустрінута читачами і швидко стає популярною.

Кріс Ріддел

У 1990-му році Стюарт остаточно залишає викладацьку діяльність і повністю віддається творчості. Одна за одною виходять його книги для дітей та юнацтва: «Погодна відьма» (1989), «Адамов ковчег» (1990), «Велетень Гутс і Юродива Зграя» (1991), «Машина кошмарів Рорі Макрорі » (1992) та інші …

Пол Стюарт знайомиться з талановитим художником Крісом Рідделом, разом з яким у видавництві Random House вони публікують серію книг «Повітряні пірати» / «Хроніки Краю» (“The Edge Chronicles”), яка стала надзвичайно популярною.

Книжковий серіал, запущений в 1998 році, знайомить юних читачів зі світом, населеним Повітряними піратами, Бібліотекарями, Правоохоронцями Ночі і духами Тайнограда, тролями, Трогами, Гоблінами, гномами та іншими екзотичними істотами. На даний час вийшло 13 книг, які зачаровують і інтригують читачів чарівними  пейзажами з далеких куточків уяви. Кожна книга – це окрема пригода, читати «Хроніки краю» можна в будь-якому порядку.

Всесвітньо відомий ілюстрований фентезійний серіал The Edge Chronicles включений до списків бестселерів Великобританії і New York Times. Більш ніж 3 мільйони примірників на більш ніж 20 мовах купуються шанувальниками по всьому світу.

 На даний час Пол Стюарт відомий як автор уже більше сорока книг для дітей і юнацтва в таких жанрах, як трилер, хоррор і наукова фантастика / фентезі. Його єдина книга для дорослих “Trek” була опублікована в 1991 році.

Зараз Пол Стюарт живе і працює в англійському місті Брайтон на узбережжі Ла-Маншу. Разом зі своєю дружиною, вчителькою початкової школи, вони виховують  двох дітей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *