Презентація поеми Радислава Гусліна (протоієрея В’ячеслава Власенко) «Житіє святого князя В’ячеслава Чеського»

У п’ятницю 16 березня 2018 року в приміщенні Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва відбулася презентація поеми Радислава Гусліна (протоієрея В’ячеслава Власенко) «Житіє святого князя В’ячеслава Чеського».

Творча зустріч, яка припала якраз на день народження протоієрея В’ячеслава, виправдала всі очікування. Під перебір струн поезія батюшки заповнила собою читальний зал бібліотеки.

Снег – это нежный язык,

Хрупких сигналов полёт.

Белая снежная синь,

Тающий мотылек.

Что ты сейчас написал?

Дай разобрать, не спеши.

Сквозь кучерявость ветвей

Светятся виражи.

Я умываю лицо

Свежей, колючей водой.

Снег – он всегда молодой,

Хрупких кристаллов покой.

Хрупких кристаллов полёт,

Легкой воды благодать

Песенку нежности шлёт

С выси Небесная Мать.

                                                                    (22.12.2017, Голосієво, Київ)

 

Пісні, що перемежовуються з віршами, занурили слухачів в чарівну атмосферу зовсім іншої реальності. Справжнім подарунком став виступ Колегіуму Jiva Online. Спів скрипки, дбайливі звуки джембе, гітари передзвін. ..

Чайка парит в небесах,

Плавает в небе легко.

А ты говоришь: «Чудеса…
                              Чудеса далеко…»

Якимось дивним чином ці звуки стали єдиним чарівним потоком, який долучив слухачів до країни Поезії. Поезія ставала музикою, а музика – поезією.

 

А предметы без крыльев просто падают вниз,

Лишь огонь, пламенея, летит в небеса.

Оторвался и я, и над бездной повис.

Жизнь, как зебра, или лучше сказать, как оса.

Но смотри, поднимается к облакам

Мыльный шарик – не искра, а всё же летит.

Кем же быть тебе, брат? Выбираешь ты сам,

Мы свободны в пространстве бесконечных орбит.

                                                                         (19.09.2016, Голосієво, Київ)

 

Цього разу в складі Колегіуму ми почули дивний квінтет імпровізаторів Анатолія Собокаря (скрипка) та Володимира Калигіна (джембе), а також Віталія Фесенко (гітара), Дмитра Краснокутського (гітара) і, звичайно, протоієрея В’ячеслава Власенко (вокал і бас-гітара) .

Вже знайомі вірші і пісні доповнювалися новими творами.

Как близко смерть. Устав от декораций,

От шума переменчивых огней,

Уходят души – поезда со станций,

И не поймешь – больней иль веселей

На сердце жёстком, твердом, как копыто,

В расщелинах скалистых мозолей

Течет роса – янтарное скерцетто,

и не поймешь – больней иль веселей.

(28.01.2018, Собор)

Спільними зусиллями автора і його аудиторії була створена атмосфера творчого співпереживання і довірливості, в якій і прозвучала поема про святого благовірного князя В’ячеслава Чеського.

Твір, створений на основі житія святого мученика В’ячеслава, занурив слухачів в події Х століття. Чехія, неподільна влада, підступне вбивство князя В’ячеслава, а пізніше – його прославлення в лику святих … Вірші не залишили байдужими нікого. Напевно, тому, що, незважаючи на тисячі років, які промайнули з того часу, мало що змінилося в людській природі відносин, і все описане автором, можна віднести і до сьогоднішнього дня.

Серед гостей заходу були представники творчої еліти міста: члени Національної Спілки художників України – Юрій Юрійович Калашников, лауреат Міжнародного фестивалю мистецтв «Зірка Різдва», і Наталія Олександрівна Луценко, поет, дипломант фестивалю, а також запорізький поет Михайло Абрамович Перченко і ін.

Юрій Юрійович Калашников зазначив:

«История трагической судьбы юного князя Чешского Вячеслава в поэтическом произведении батюшки Вячеслава, впечатлила своим удивительным повествованием. Параллели между жестокой смертью Авеля от рук брата Каина и молодого благочестивого, добродетельного князя Вячеслава, зверски убитого завистливым и алчным родным братом Болеславом. Мученическая смерть князя, чудеса, раскаяние брата –  ярки и образны в поэме батюшки Вячеслава, презентация которой была приурочена ко дню его рождения. За просветительство, за талантливую яркую поэзию – спасибо! Творческого Вам вдохновения. Большая благодарность Коллегиуму Jiva Online за замечательные, талантливые, профессиональные, интересные концерты!»

 

 

 

 

 

 

 

 

1 thought on “Презентація поеми Радислава Гусліна (протоієрея В’ячеслава Власенко) «Житіє святого князя В’ячеслава Чеського»”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *