Презентація п’ятого альманаху “Зірка Різдва”

Презентація п’ятого альманаху

“Зірка Різдва”

   4 січня в Запорізькій обласній бібліотеці для юнацтва відбулася презентація альманаху   “Зірка Різдва”. Ось уже шостий рік міжнародний літературно-музичний фестиваль «Зірка Різдва» проводиться в Запоріжжі під патронатом митрополита Запорізького і Мелітопольського Луки, силами Православної Церкви і творчих людей Запоріжжя.

Засновником і організатором фестивалю став отець В’ячеслав Власенко, священик Покровського Архієрейського собору, викладач релігієзнавства кафедри теології Класичного Приватного Університету Запоріжжя, голова благодійного фонду «Jiva Online», художній керівник музичного колективу «Колегіум Jiva Online» та Молодіжного Православного Театру «Мафітіс», член Конгресу літераторів України і автор трьох поетичних збірок, відомий у творчих колах як Радислав Гуслін.

Кілька місяців тривав конкурсний етап «Зірки Різдва», на якому відбиралися кращі з кращих для участі в заключному заході фестивалю.

У новій збірці представлена творчість переможців конкурсу з України, Росії, Білорусі, Болгарії, Швейцарії, Бельгії, Казахстану, Німеччини, Ізраїлю – лірика, переклади, есеї та різдвяні розповіді, гуморески і байки, тексти пісень, вірші та казки для дітей.

В цьому році альманах вийшов накладом понад 200 примірників. Як сказав о. В’ячеслав, альманах дарують, презентують, навіть продають – все для того, щоб підтримати починання творчих людей і всіх, хто любить творчість і не чужий питань віри, гуманізму, людинолюбства, співчуття, милосердя, дружби і взаємодопомоги.

Вік учасників конкурсу – найрізноманітніший, за словами о. В’ячеслава, – «вся сознательная жизнь человеческая», тобто – від наймолодших поетів до визнаних художників слова.

Альманах виключає політичну і будь-яку агресивну тематику, головна його спрямованість – світ, віра, любов …

Під час презентації пролунали вірші та пісні про християнські та загальнолюдські цінності, про гаряче бажання народу жити в мирі та гармонії всіх з усіма, про те, як важливо, об’єднавшись під єдиним Божим благословенням, навчитися бачити і чути інших, любити і поважати їх права, розуміти, що без цього ні країна, ні планета не зможуть процвітати. І тим більше не обійтися – без об’єднання духовних сил нашого народу, без духовної єдності творчої інтелігенції як виразників народних думок в такий складний період нашої історії.

Відкрив поетичні читання отець В’ячеслав віршем нашої землячки, яка тепер проживає в Києві, але незмінно бере участь у творчому житті нашого міста, Ірини Іванченко. Естафету прийняв чудовий художник, член НСХУ, активний учасник регіональних, всеукраїнських та міжнародних виставок в Парижі, Нью-Йорку, Москві, Києві, Юрій Калашников, чиї роботи зберігаються в художньому музеї сучасного мистецтва в Джерсі-Сіті (США). Образотворче мистецтво переплітається в душі майстра з художнім словом – вірші народжують картини і навпаки …

«…И не сойти, не спрыгнуть нам,

рожденным не для отступлений.

Победа – в милости к врагам,

а слава – в трудности прощений

не перед тем, как вырван яд,

а после. Господи, Ты с нами?

Но небеса опять молчат,

как матери над сыновьями.»

   (Ю.Калашников «Ф.Г.Лорке»)

Не залишили байдужими вірші Маргарити Мисляковой «Слова – убийцы», які зайвий раз нагадали нам про важливість відповідальності перед великою зброєю людини – Словом.

Творча зустріч пройшла в теплій  і зворушливій  атмосфері. Лунали вірші Михайла Перченка, Світлани Скорик, Тетяни Гордієнко і багатьох-багатьох інших.

« Стань звездой улыбки милой,

Добрых слов и пониманья,

Стань звездой для ближних, дальних,

Для врагов и для друзей,

Дай надежду им и веру,

Жизни новое дыханье, –

То, что есть не в каждой яркой

И прельщающей красе.»

( С. Скорик «Стань звездой»)

Лунали авторські пісні о. В’ячеслава, лилася музика віршів.

 Дуже радісно, ​​що подія не пройшла повз засобів інформації нашого міста: три телеканали висвітлили цю подію в пресі – телеканал «Z», «UA Суспільне» та відеоканал Запорізької єпархії.

Треба зазначити, що організаторами фестивалю готується благодійний концерт, всі зібрані кошти від якого підуть на лікування запорізького журналіста Костянтина Олексієнко (онкологія).

На завершення заходу о. В’ячеслав Власенко урочисто подарував бібліотеці екземпляр альманаху та запросив всіх на фестиваль “Зірка Різдва 2018″, який вже зовсім скоро відчинить двері назустріч талановитим поетам, музикантам, художникам і фотохудожникам, а також усім  гостям  Різдвяного фестивалю!

Закінчити хочеться словами протоієрея В’ячеслава з його Різдвяного циклу:

«А так и жить. День каждый – Рождество.

Чего еще желать? О, тихий свет надежды,

входи, лучись, чтоб сердце ожило

и облачилось в брачные одежды.»

 

2 thoughts on “Презентація п’ятого альманаху “Зірка Різдва””

  1. От всей души благодарю за такую тёплую и воодушевляющую статью. Благодарю Дирекцию и сотрудников столь гостеприимной библиотеки и призываю Божие Рождественское благословение! С любовью о Господе, священник Вячеслав

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.