Про Альберта Енштейна (до 145-річчя від дня народження)

Альберт Енштейн – вчений, котрий перевернув усі уявлення про влаштування світу, а також про людські можливості. Він – геній. А звідки ж беруться генії?

“Усе доволі просто. Люди вважають, що зробити це неможливо. Та раптом з‘являється незгодний з цим сміливець…” (А. Енштейн).

5 цікавих фактів:

  1. У дитинстві Альберт вчився грати на скрипці, і це було одним з його улюблених видів дозвілля. Протягом життя він періодично повертався до занять музикою. І одного разу, у віці 55 років, він дав доброчинний концерт у Принстоні.

2. Закінчивши Цюріхський політехнікум, викладав у школі фізику. Діти його обожнювали: незвичайна зовнішність, незгасна усмішка і талант легко пояснювати нудний матеріал.

3. Він вивів найвідомішу у світі формулу Е=mc² (взаємозамінність енергії та маси, коли тіло рухається зі швидкістю світла).

4. Неодноразово номінувався на Нобелівську премію, але отримав її не за створення теорії відносності (причина відмови – недостатність експериментальних підтверджень), а за теорію фотоефекту.

5. Всі найвидатніші відкриття Енштейн уперше представив світу протягом одного 1905 року. Він опублікував 6 статей, чотити з яких здійснили переворот в науці.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *