Про Державний Герб України

• Найперші спогади про тризуб, як символ держави, знаходять на території України, датовані першими століттями н.е. в Боспорському царстві.

• За найдавнішими переказами тризуб і жовто-блакитна барва були символами легендарної Атлантиди, і нібито відтоді шануються нашими пращурами, нащадками атлантів. Якщо легенди відображають реальні події, то імовірно, що тризуб, як і жовто-блакитна барва, «живе» на українській землі з «допотопних» часів. Якщо міфи не відображають реальності і ніякої Атлантиди ніколи не було, ситуація не змінюється – тризуб, як свідчать наскельні знаки, зброя, монети та інші матеріальні знахідки, з найдавніших часів шанується на території України як могутній магічний знак життєтворення.

• У прямих предків сучасних українців – слов`янського племені полян, панувала трикомпонентна структура суспільства і була поширена легенда про походження полянської (київської) держави від трьох братів, що «сіли» на трьох київських горах. Київські князі, як і царі скіфів, карбували на своїх монетах знак Трійці – Тризуб.

• У 1918 році Центральна Рада прийняла тризуб князя Володимира за Герб Української Народної Республіки. У часи Гетьманату та Директорії він так само виконував державницьку функцію. А після проголошення Акту Злуки українських земель Тризуб став Державним Гербом об`єднаних українських земель.

• 19 лютого 1992 року Верховна Рада України своєю Постановою затвердила Тризуб як Малий Державний Герб незалежної України. Золотий тризуб на синьому щиті.

Інформація з книги: Братко-Кутинський О.А. Нащадки Святої Трійці. Генеза української державної символіки в дослідженні кандидата філософських наук Олексія Братка-Кутинського / Олексій Андрійович Братко-Кутинський. – К. : Білий птах, 1992. – 85 с. – (Історія. Нація. Культура).

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *