Прочитали, сподобалося!

Рута Шепетіс “Поміж сірих сутінків”

Американська письменниця литовського походження пише історію депортованої 1941 року в Заполяр‘я литовської родини. Це історія її родини, а також історія тисяч людей, які загинули, були депортовані.

В 1939 році Радянський Союз окупував балтійські країни. Невдовзі в Кремлі було затверджено списки людей, визнаних антирадянськими. Їх буде вбито, направлено до в‘язниць, депортовано на рабську працю до Сибіру. Прибалтійські країни втратили понад третину свого населення під час радянського винищення.

Цю історію розповідає п‘ятнадцятирічна дівчинка Ліна, яку з родиною було депортовано. Дівчинка жила в щасливій родині, в прекрасному будинку. Вона мріяла стати художницею, займалася музикою. Але її мрії, як і мрії багатьох людей закінчилися на залізничному вокзалі Каунаса.

На засланні вона втратить батьків, надію на гідне людське життя. Шлях від юнацького максималізму до мудрості і терпіння займе довгих 20 років, але Ліна збереже свою людяність і кохання.

Коли читаєш цю історію, то ніби бачиш історію українців, кримських татар, та інших народів, які все це пережили. Кожна нація має написати свою історію. Пам‘ятаймо! (Тетяна Білан).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *