Прочитали, сподобалося!

Джон Бойн “Хлопчик у смугастій піжамі”

Джон Бойн народився в Ірландії, пише для дітей і дорослих. Його роман “Хлопчик у смугастій піжамі” став світовим бестселером, був екранізований і отримав багато нагород.

…Дев‘ятирічний Бруно живе в Берліні, має трьох друзів, нестерпну старшу сестру, чудовий будинок. Але одного разу вимушений разом із сім‘єю переїхати в інше місце. Бо йде Друга світова війна, і його батька призначили комендантом концтабору.

Бруно тут не подобається геть усе: будинок, відсутність друзів. З вікна він спостерігає за людьми за колючим дротом, і не може зрозуміти: чого вони так живуть?

Одного дня, блукаючи біля колючого дроту, він побачив хлопчика, свого однолітка. Так почалася їхня дружба.

Мозок дев‘ятирічної дитини, не засмічений нацистською пропагандою, сприймає малого в‘язня, як рівного. Бруно хоче опинитися по той бік колючого дроту, аби побачити, як живе його друг. І одного разу це йому вдається…

Ми розуміємо, що в цій історії не може бути оптимістичного кінця. Оптимістично звучать лише слова автора: “Звичайно, все це сталося дуже давно і ніщо подібне більше не станеться ні в наші дні, ні в нашу історичну добу”. (Тетяна Білан).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *