«Світ твоїх захоплень»: виставка дитячих творчих робіт

«Світ твоїх захоплень»

«Світ твоїх захоплень» – так називається виставка, яка відкрилася в Запорізькій обласній бібліотеці для юнацтва.

Уже не перший рік наша бібліотека співпрацює з Запорізьким обласним центром соціально-псіхологічної реабілітації дітей. Це, перш за все, – спілкування з небайдужими педагогами, які щиро люблять своїх вихованців, людьми, які  хочуть навчити дітей всьому, що вміють самі, і всьому, що допоможе дитині розкрити себе, реалізувати, підвищити самооцінку.

Для того, щоб зацікавити дитину, спонукати його самого до творчості, і самому педагогу необхідно вдосконалювати свої творчі навички, свої вміння.

Педагог Солонікова Ніна Михайлівна розповідає про себе:

 «Перші творчі навички я здобула у педагогічному училищі. Саме тут познайомилася з технікою пап’є-маше, придбала навички роботи з соломкою та тополиним пухом. У дитячому садочку, де я раніше працювала вихователем, не було необхідності освоювати нові матеріали та нові техніки. Знань з педагогічного училища цілком вистачало для роботи з дошкільниками.

Солонікова Ніна Михайлівна

Але все змінилося, коли я прийшла працювати до Центру соціально-психологічної реабілітації дітей. Для вихованців центру надзвичайно важливим виявилося мати змогу розкрити себе, підвищити свою самооцінку, відволіктися від наболілого.

Щоб зацікавити дитину, заохотити її до творчих занять, необхідно самому розвивати свої творчі здібності. Отриманих багато років тому знань стало недостатньо, адже світ не стоїть на місці – щоб дітям було цікаво, творчі заняття мають бути актуальними.

Стежка творчого пошуку привела мене до вивчення таких технік:

  • енкаустика (малювання восковими олівцями у розплавленому стані);
  • робота з солоним тістом;
  • валяння (сухе та мокре);
  • вишивання стрічками;
  • пап’є-маше (у оновленому вигляді);
  • виготовлення ляльок із самозастигаючого пластика з використанням техніки пап’є-маше;
  • квілінг та орігамі;
  • торцювання.

Поєднання різних технік в одній роботі може бути таким захоплюючим!

Твори виходять унікальними. Дітям цікаво все. І коли вони завершують свою роботу, отримують високу оцінку та теплий відгук однолітків та дорослих – інтерес до творчості зростає.

Дитячі роботи – перед вами. Ми сподіваємось, що вони знайдуть відгук в ваших серцях, а ми і надалі будемо вивчати актуальні тенденції сучасного рукоділля та навчатимемо їм наших дітей.»

Чекаємо на зустріч !

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.