Відзначення Дня державності

28 липня 2022 року Україна вперше святкувала День державності. Цей день – про традиції українського державотворення, що сягають в глибину тисячоліть.

В Запорізькій обласній бібліотеці для юнацтва відбулося багато цікавих заходів, присвячених українській історії та боротьбі за свою державу.

Напередодні свята відбувся молодіжний брейн-ринг «Історія Української держави». Молоді читачі взяли активну участь в інтелектуальній грі. Розділившись на команди «Жовтих» і «Синіх», провели три бої. І хоч у фіналі перемогла команда «Жовтих» з рахунком 3:1, всі засвоїли просту істину, що історія нашої держави – це не 30 років незалежності, і не понад 100 років від утворення УНР, це давня історія, і що наші державницькі традиції виростають з історії Київської Русі.
«Вчіть історію України та приходьте до нас грати», – запрошує читачів організатор «бою», бібліотекарка Лариса Головко.

«Вільні творити майбутнє» – цю тему обговорили учасники кіноклубу з прав людини Docudays UA «Долоні» після перегляду документального фільму «Євромайдан. Чорновий монтаж», змонтованого з кадрів кінохроніки, знятої десятьма українськими режисерами, які задокументували український протест у 2014 році. Глядачі висловили свої думки про гідність і свободу, про наступність поколінь у боротьбі за українську державу і про високу ціну, яку зараз платить український народ, виборюючи своє право на вільне життя проти російського агресора.

Основним критерієм ідентифікації нації є мова. На тему «Мова та ідентичність» відбулися кінопокази з обговоренням документального фільму «Мова» до Дня Української Державності. Молоді відвідувачі бібліотеки та підопічні Запорізької філії Міжнародної Антинаркотичної Асоціації подивились та обговорили цей фільм з колекції мережі кіноклубів з прав людини Docudays UA.
Стрічка розповідає про організацію волонтерами безкоштовних курсів української мови для всіх охочих на Півдні і Сході України. Також активісти привозять до людей в різні міста та містечка книжкові ярмарки, організовують зустрічі з письменниками, концерти, щоб всі люди мали можливість вивчити і вільно спілкуватися українською мовою.

Пізнаємо історію України через сімейні спогади – в такому форматі вже кілька років працює бібліотека з юнацтвом, організовуючи «Потяг історії». До Дня Української Державності на «потягу» історії «проїхалися» підопічні Запорізької філії Міжнародної Антинаркотичної Асоціації. «Пасажири» змогли дізнатися більше фактів про справжню історію України через спогади, якими ділилися сусіди з купе, розповідаючи один одному родинні історії, які вони чули від своїх старших родичів. «Провідниця вагону» Лариса Головко зробила подорож пасажирів комфортною та цікавою. Пасажири багато спілкувалися, пили чай з солодощами та дивилися старі фотографії, кадри архівної хроніки Запоріжжя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *