“Хто в українській хаті повинен бути господарем, відповідь за нами” (О.Ф.Білоусенко)

«Хто в українській хаті повинен бути господарем, відповідь за нами» – це цитата з книжки «У пошуках кращої долі» Олександра Білоусенка, відомого громадсько-політичного діяча, депутата Верховної Ради України першого скликання.

Книга присвячена історії «малої батьківщини» Олександра Федоровича – селища Андріївки та села Успенівки Бердянського район Запорізької області, однак окремий розділ складають статті, нариси, виступи, доповіді, архівні документи, присвячені розбудові української держави.

 

Пропонуємо до читання фрагмент зі статті Олександра Білоусенка «Кроки рішучі і, до того ж, виважені», яка була опублікована 4 вересня 1991 р. у газеті «Запорізька правда»:

«Як не прикро про це говорити, але країна, її народ черговий раз з милості керівників КПРС були поставлені перед вибором : або нелегкий шлях до правової держави, або повернення до часів, у яких правий був той, хто мав більше влади, а найвищим досягненням економічної науки і статистики було: «підрахувати, відібрати і розподілити»…

…Ми шукали винних в економічній нестабільності, розвалі економіки, задаємось питанням, чому не спрацьовують міжреспубліканські угоди. Та все тому ж, що цього не хотіли ті, хто виростив і викохав так званих комітетчиків. Для багатьох із них була прийнятною позиція: «чим гірше – тим краще». Вони вели до ситуації, в якій терпець багатостраждального народу закінчиться і він підтримає будь-яку авантюру.

І прорахувались.

Люди вперше за останні 70 років зрозуміли солодке слово «воля» і не захотіли повернення до тоталітаризму…

… Чи відповідали дії Голови Верховної Ради інтересам народу України – це головне питання, на яке потрібно відповісти. На мою думку – відповідали! І це, дійсно, головне».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *