Бердянські бібліотекарі активні та креативні

Саме так проявили себе бібліотекарі м. Бердянська та Бердянського району на семінарі-практикумі «Бібліотеки в умовах децентралізації: інноваційні методики в роботі з молоддю» 29 травня 2019 року.

Організований Запорізькою обласною бібліотекою для юнацтва у партнерстві з Бердянською центральною міською бібліотекою, семінар об`єднав 27 фахівців бібліотечної справи м. Бердянська та Бердянського району.

Сучасні бібліотекарі давно зрозуміли, щоб відповідати вимогам часу, запитам користувачів, бути активними і творчими, ініціювати і впроваджувати інноваційні проекти, потрібно постійно вчитися, обмінюватися досвідом.

Бібліотекарі відразу проявили активність у діалозі з в.о. директора КЗ «ЗОБЮ» ЗОР Вікторією Писанець щодо свого місця в громаді, не «нудного, запиленого» приміщення, а демократичного, відкритого простору. Майбутнє бібліотек – майданчик для спілкування та обміну інформацією, місце культурних подій, неформальної освіти. Тобто це той заклад, що гуртує громаду.

На міні-тренінгу з провідним бібліотекарем Ларисою Головко учасники семінару визначили свою роль в реалізації цілей сталого розвитку. «Родзинкою» тренінгу став флешмоб «17 цілей» в Альтанці на Бердянській набережній.

Досвідом про те, як оптимізувати роботу сучасної бібліотеки за допомогою електронних засобів, можливості Інтернет-сервісів Google Бізнес, Google Аналітика та Google Форма для розвитку електронних ресурсів, поділилася бібліотекар І категорії КЗ «ЗОБЮ» ЗОР Анна Головченко.

Найбільшу активність проявили учасники семінару-практикуму під час сюжетно-рольової гри «Суд над шкідливими звичками» (координатор – Лариса Головко) та Book-слему (ведуча – Олена Ольшанська). Практичний блок семінару передбачав ознайомлення бібліотекарів з новими методиками в роботі з юнацтвом та молоддю саме через власну участь.

 

Головний меседж Запорізької ОБЮ своїм колегам полягав у тому, що юнацтво і молодь – це особлива категорія людей. Тому для бібліотеки дуже важливо стати місцем, де вони матимуть шанс для саморозвитку, спілкування, цікавих зустрічей, прояву талантів, корисного і цікавого проведення часу. Для цього потрібно мати професійне бажання, літературу, яка допоможе юнакам та дівчатам у вирішенні їхніх проблем, оволодіння інноваційними методиками, що допоможуть привабити молодь до бібліотеки.

 

Більше фото з семінару – на нашій сторінці у фейсбуці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *