Бізнес підбірка

Недолік практичних знань підштовхує багатьох бізнесменів до самоосвіти. Спеціалізованої літератури з управління і розвитку компаній безліч. А ось вибрати з усього різноманіття бізнес-порадників щось вартісне прочитання – досить непросто. Пропонуємо до вашої уваги список книг про бізнес, які ви можете взяти в відділі читального залу.

1. “Усі ми трохи дивакуваті. Міф про масовість та кінець конформізму”, Сет Ґодін

Останні декілька століть нам вказували, що купувати, що дивитися і як думати. Нас вчили не вирізнятися. Сьогодні ж світ стрімко змінюється і ми є свідками боротьби між масовістю та неформатом. Інакшість сьогодні – нова норма. Саме тому сучасні компанії, які хочуть вижити, мають орієнтуватися на «інакших» і вести їх за собою, надихаючи створювати щось нове, а не те, що нав’язує система. Як не загубитися і вижити в епоху індивідуальності, як не пропустити унікальні бізнес-можливості – саме про це стисло, але неймовірно яскраво та аргументовано розповідає Сет Ґодін.
Для якнайширшого кола читачів, усіх, хто хоче розпочати власну справу, зрозуміти потреби суспільства та знайти натхнення.
«Усі ми трохи дивакуваті» – маніфест неформатності, заклик бути собою та посібник з виживання у сучасному світі. Автор власним прикладом демонструє, як бути дивакуватим та використати свою унікальність на користь.

2. “Пробуй, не зупиняйся. Коли ви востаннє робили щось уперше?”, Сет Ґодін

Ця книга – маніфест про те, як, зрештою, припинити виконувати вказівки «згори», узяти ініціативу у свої руки і почати робити те, чого хочете саме ви. Це заклик побороти свій первісний страх перед незвіданим і заявити про себе, запустити новий проект, узятися за справді важливу і цікаву справу.
Часто люди мають усе необхідне для досягнення успіху, проте не наважуються зробити перший крок. Автор переконує: не можна чекати, поки доля сама обере вас і вкаже правильний шлях, слід діяти! Варто лише почати і не боятися невдач – хтозна, яка з ваших ідей урешті втілиться у щось геніальне. У цьому можете не сумніватися – автор більше десяти світових бестселерів точно знає, що потрібно для успіху.
Для якнайширшого кола читачів, усіх, хто хоче розпочати власну справу, зрозуміти потреби суспільства та знайти натхнення.

3. “Чому Азії вдалося”, Джо Стадвелл

Сьогодні ми знаємо, що азіатські країни у стані стрімкого розвитку економіки та технологій. Що дозволило їм досягти таких високих результатів?
Досягнення Японії, Тайваню, Китаю та Сінгапуру називають «економічним дивом». Але доктор наук, журналіст і публіцист Джо Стадвелл вивів особливу формулу успіху цих країн, якою ділиться в цій книзі.
Завдяки книзі «Чому Азії вдалося» ви дізнаєтеся:
– чи можна за короткий проміжок часу трансформувати економіку країни
– про види втручання уряду в розвиток економіки
– яку роль відіграє держава в економічному прогресі
– завдяки чому країнам Азії вдалося зробити прорив
… та багато іншого!
«Чому Азії вдалося» — екскурс у розвиток економіки азіатських країн, чий досвід надихне на розробку та допоможе у реалізації реформ нашої країни.

4. “Продається все. Джефф Безос та ера Amazon”, Бред Стоун

«Продається все. Джефф Безос та ера Amazon» відразу після публікації стала світовим бестселером. Найкращою книгою року її назвало не лише видання Financial Times (2013), а й такі світові ЗМІ як The Washington Post, Forbes, The New Republic, The Economist, Bloomberg та And Gizmodo.
«Продається все. Джефф Безос та ера Amazon» — не лише історія успіху новаторської компанії, а й свого роду посібник, інструкція для тих, хто хоче створити свій бізнес. Бред Стоун захопливо пише про зародження і розвиток Amazon — від часів створення компанії на Волл-стріт на початку 1990-х і дотепер. Amazon одним із перших побачив необмежені можливості інтернету. Стоун розкриває секрет успіху засновника Amazon Джеффа Безоса, одного із найвидатніших бізнес-лідерів сучасності і невтомного генератора ідей, та в деталях розповідає, як Безос дисципліновано і подекуди педантично втілює новаторські ідеї у життя, ламає стереотипи і не визнає загальноприйнятих правил, запроваджуючи натомість свої.
Для топ-менеджерів, підприємців і всіх амбітних читачів.
Підчас написання цієї книги автор, Бред Стоун, спілкувався з сотнями колишніх і теперішніх працівників Amazon, з рідними і друзями Джеффа Безоса. Такої ґрунтовної біографії компанії, що назавжди змінила те, як ми купуємо і читаємо, світ ще не бачив.

5. “Сила інтровертів. Тихі люди у світі, що не може мовчати”, Сьюзен Кейн

Пропонуємо вашій увазі книгу Сьюзен Кейн «Сила інтровертів. Тихі люди у світі, що не може мовчати» українською мовою від видавництва «Наш Формат»!
Століттями створювався та підтримувався ідеал успішної людини — веселої, наполегливої, енергійної на комунікабельної. Але що робити, якщо від природи ви позбавлені цих рис, проте сповнені ентузіазму та амбіцій?
У книзі «Сила інтровертів» Сьюзен Кейн розповість, як можна використати сильні сторони інтровертів, та надихне численними історіями та дослідженнями, де саме інтроверсія стала ключем до успіху.
Сьюзен Кейн — американська письменниця та ораторка.
Отримала гуманітарну освіту у Принстонському університеті, а також докторський ступінь у Гарвардській школі права. Успішно працювала адвокатом та юридичним консультантом на Волл-стрит.
Діяльність Сьюзен Кейн повністю присвячено «Quiet Revolution» — програмі, що має на меті здійснити ряд заходів для покращення життя інтровертів у суспільстві, починаючи з освітніх закладів.
Письменниця також виступила на TED з промовами про інтровертів, привернувши більшу увагу до проблеми «тихих людей».
Нагороди: премія «Вибір Goodreads» у номінації «Найкращий нехудожній твір» 2012 року.
«Сила інтровертів» — книжка для інтровертів, яка допоможе подолати труднощі у взаємодії зі світом.

6. “Scrum. Навчись робити вдвічі більше за менший час”, Джефф Сазерленд

Книжка входить до Топ-10 Amazon.com
Автор — розробник революційної методики Scrum, яка дозволяє гнучко будувати роботу і підвищує її якість.
За 20 років методика допомогла в роботі не тільки фахівцям IT, співробітникам ФБР, бізнесменам, але й звичайним людям.
У надшвидкому та гіперконкурентному світі ХХІ століття немає місця для марнування — часу, зусиль, ресурсів. Та навіть якщо ви зробите те, що планували, коли планували та вкладетеся в бюджет, може виявитися, що клієнт уже потребує чогось іншого. Адже умови змінюються з небаченою раніше швидкістю… Унікальна методика Scrum руйнує стереотипи старої методики управління проектами. Її основа — команда, що має надзвичайне почуття мети, самоорганізовується та самоуправляється, а навички її учасників підсилюють одна одну навіть без зусиль з їхнього боку. І, якщо, зробивши крок у нову еру під назвою Scrum, ви не зробили вдвічі більше за половину часу, вам потрібно лише ще раз уважно перечитати цю книгу!
Проста, як і все геніальне, ідея Scrum народилася у колишнього воєнного льотчика Джеффа Сазерленда — технічного директора компанії, що створювала першу в Америці мережу онлайн-банкоматів. Коли всі терміни здачі проекту були прострочені, бюджет майже вичерпаний, а програма не працювала, він зрозумів: у світі нових технологій старі методи організації праці вже не діють. Винайдений ним ступінчастий процес розробки проекту, що згуртовує команду навколо Scrum-майстра, дозволив підвищити ефективність праці у три, п’ять, десять разів! Стратегія Scrum застосовується в розробці програм для баз даних ФБР і під час підготовки космічних польотів, кадетами у Вест-Пойнті та бригадами ремонтників, відкриваючи нову епоху методів управління та контролю.

7. “Як ніколи не помилятися. Сила математичного мислення”, Джордан Елленберг

Бестселер The New York Times, який рекомендує прочитати співзасновник компанії Microsoft Білл Ґейтс.
Математика – це не просто послідовність обчислень, які потрібно зубрити, поки у вас не забракне сил, як вам могло здатися в школі. Професор Джордан Елленберґ доводить, що увесь наш світ пронизаний математикою. Вона демонструє його приховану красу та логіку й має прямий стосунок до нашого щоденного життя. Автор показує, як проблеми в політиці, медицині, бізнесі, богослов’ї вирішуються за допомогою математики. А ще математично пояснює, за скільки часу потрібно приїжджати в аеропорт, чим є насправді “громадська думка”, чому у високих батьків низькі діти, як виграти в лотерею та безліч інших речей.
Для усіх, хто цікавиться тим, як влаштовано наш світ.
Джордан Елленберґ переконаний, що, озброївшись математичними інструментами, кожен зможе краще й глибше зрозуміти світ.
Джордан Елленберґ – професор математики в університеті Вісконсін-Медісон і письменник. Отримав докторський ступінь в Гарварді. Досліджує теорію чисел і алгебраїчну геометрію. Пише статті на теми, пов’язані з математикою, до видань New York Times, Washington Post, Wall Street Journal та інших.

8. “Інноватори. Як група хакерів, геніїв та ґіків здійснила цифрову революцію”, Волтер Айзексон

«Інноватори» — нова книжка Волтера Айзексона, автора бестселерів «Стів Джобс» (екранізована 2015 року) та «Альберт Ейнштейн». Визнана найкращою книжкою за версією New York Times, Financial Times, Washington Post.
Мало хто знає, що теорію сучасного цифрового світу сформулювала жінка ще в середині ХІХ століття; і не будь-хто, а донька самого Байрона — леді Лавлейс. За півтора століття цифрову еру наближали багато людей, проте більшість так і залишилася в тіні. Це книжка про різні етапи цифрової революції, про ґіків, хакерів і мрійників, які кардинально змінили світ і підхід до бізнесу. Вона про диваків, яким нині людство завдячує електронним комфортом: Алана Тюрінга, Біла Ґейтса, Стіва Возняка, Стіва Джобса, Ларі Пейджа та інших. З неї ви дізнаєтеся про глибокі інновації і роль творчої співпраці в історії людства.
Для усіх, хто цікавиться новітніми технологіями та життям видатних людей.
Айзексон через біографії найбільших інноваторів докладно описує історію цифрової революції. Зокрема показує, чому раніше програмування вважали чорновою роботою і віддавали жінкам, якими хитрощами комп’ютерники отримували фінансування для проектів, чому саме Кремнієва долина стала епіцентром інновацій, як відеоігри змінили комп’ютери та якою буде наступна фаза цієї революції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *