Чи залишити сімнадцятирічній мамі свою дитину?

Чи знаєте ви, що відчуває одинадцятикласниця на прийомі у гінеколога, коли дізнається про свою явно не заплановану вагітність?

Найменше – це, звичайно, шок! Що робити? До кого звернутися за порадою?

До найближчої подруги? До Марини?А якщо вона не зможе втримати язик за зубами і дізнаються всі, кому і знати про це не потрібно?

Хлопець-одноліток Женя не в захваті від майбутнього батьківства. І замість того, щоб підтримати свою улюблену Дарину і разом з нею взяти на себе відповідальність, ще й звинувачує її у тому, що «всі вже знають і з нього сміються».

Хоч у героїні з мамою близькі відносини, але і мама не готова прийняти таку новину відразу. Розгубившись, вона кличе чоловіка, суворого батька Дарини, який «все рубить з плеча», як завжди звик.  І тоді батько одноосібно приймає рішення, ні з ким не порадившись. Він телефонує в приватну клініку і домовляється зі знайомим лікарем, очевидно, про аборт своєї неповнолітньої дочки.

Потім бачимо фінальну сцену вистави. Зневірена Дарина приходить в кабінет до свого дільничного гінеколога. І коли він з нею говорить про щастя материнства, вона його зовсім не чує, вона просто дивиться кудись …

Якою буде вибір молодої дівчини, ми не знаємо.

Але глядачам можна спробувати допомогти персонажам вистави.

Під час показу Форум-театру, який відбувся для учнів сьомого, дев’ятого і одинадцятого класів у загальноосвітній школі № 37,дискусія між учасниками показу розгорілася не на жарт.

Юнаки і дівчата обговорювали взаємини між подругами, закоханими, батьками і вагітною дівчиною.

Учні виходили на заміну акторів і показували свої стратегії вирішення тієї чи іншої проблеми.

Аргументували свої варіанти прийняття рішень і максимально намагалися зрозуміти поведінку героїв, співчуваючи і переживаючи за них.

Молоді глядачі намагалися знайти причини виникнення конфліктів, проаналізувати ситуацію з різних боків, пропонували варіанти переговорів між конфліктуючими сторонами, шукали шляхи комфортного виходу зі складної ситуації і пробували знизити градус конфлікту  в родині дівчині.

Намагалися допомогти  розгубленій Даші знайти ресурси в собі та виважено самій прийняти правильне рішення – зберегти життя майбутньої дитини і відмовитися від аборту.

По завершенню заходу старшокласники тепло дякували акторам Форум-театру «Я тебе чую» (Комунікаційний центр «ДОЛОНІ» Запорізької  обласної бібліотеки для юнацтва) за постановку «Вибір» і чудову професійну гру.

Дякували і джокеру, Ларисі Головко, яка змогла знайти підхід до різновікової аудиторії, правильно розігріти і підготувати школярів перед показом. А потім протягом двох годин вести обговорення і дискусію з побудови діалогу між героями вистави.

Актори і глядачі залишилися задоволені спільною плідною роботою.

1 thought on “Чи залишити сімнадцятирічній мамі свою дитину?”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.