“Те, що було, не розіб`єш на теми…”. (6 книжок про Другу світову).
Макс Гейстінгс «І розверзлося пекло… Світ у війні 1939-1945».
Шедевральна військова оповідь, що передає читацькій аудиторії XXI ст. досвід людей під час найбільшого і найжорстокішого конфлікту в історії.
Розповідь, зіткана з особистих історій, переплетених описами кульмінаційних подій на фронтах, тримає увагу на кожній сторінці.
Макс Гейстінгс – автор понад 20 книжок, але ця, мабуть, найкраща, і одна з найвидатніших документальних розвідок про Другу світову війну.
Вінстон Черчілль «Спогади про Другу світову війну».
Сер Вінстон Черчілль – один з найвідоміших державних і політичних діячів XX століття. Постать харизматична і цікава.
За цю працю у 1953 році автор отримав Нобелівську премію з літератури.
Аналізуючи перебіг Другої світової війни, а також усі її ключові події, автор подає, напрочуд, широку і детальну панораму останньої великої війни. Робота починається з подій 1919 року, детально описується шлях до катастрофи і закінчується липнем 1945-го, коли Черчілль подав заяву про відставку.
Еріх Марія Ремарк «Ніч у Лісабоні».
Оповідач бреде по нічному Лісабону разом зі своєю дружиною. Врятуватися, втекти з Європи якомога далі від нацистів. Їхня остання надія – пароплав до Америки. Але знайти квитки на нього майже неможливо…
Дивний незнайомець готовий віддати їм власні – в обмін на те, що його вислухають. Попереду ніч, сповнена вина й довгих розмов про життя, надію, втрату і кохання…
Маркус Зузак «Крадійка книжок».
Твір побудований трохи незвичайним чином – розповідь ведеться від імені Смерті, а сюжет – дуже простий. Це історія дитинства в часи Другої світової війни.
На Небесній вулиці в прийомній сім`ї підростає дівчинка Лізель. Вона має незвичайне хоббі – красти книжки. У воєнній Німеччині, де люди голодують заради фронту, де всюди цензура, дістати книжку – справжня авантюра!
Сусіди, в цілому, добрі люди, які мають одну турботу – вижити, тож вивішують на будинку прапори зі свастикою, видають євреїв, поруч з якими прожили багато років. Що з ними сталося? Як таке пояснити? Лізель і Макс (єврей-втікач, якого переховує прийомний батько дівчинки) мають свою точка зору на це…
Ця книга про нацизм, голокост, збереження особистості в тоталітарному світі, а ще про віру, хоча б не в хеппі-енд, а в те, що добрі слова переможуть злі…
Майкл Ондатже «Англійський пацієнт».
Найвідоміший роман канадського письменника – прониклива історія трагічного кохання на тлі Другої світової війни, і, водночас, глибоко філософська книжка.
Роман, нагороджений найвищою літературною відзнакою Канади, екранізований 1996 року, отримав 9 «Оскарів» .
У напівзруйнованій віллі, неподалік Флоренції, доля зведе чотирьох: колишнього крадія, а тепер – героя війни Караваджо, сапера Кіпа, канадську сестру милосердя Ханну і її безіменного, обгорілого до кісток останнього підопічного – англійського пацієнта…
Непроста книга про війну, але написана так, що залишається відчуття Життя!
Джессіка Шеттак «Жінки у замку».
Ця драматична історія – погляд на війну очима трьох жінок. Тут немає окопів, стрілянини, натомість – голодні діти, табори переміщених осіб, кохання, втрачене, або знайдене…
Ниткою, на яку нанизані численні історії, є обіцянка, яку Маріанна фон Лінгельфенс, удова німецького офіцера, організатора невдалого заколоту проти Гітлера, дала своєму чоловіку. Вона збирає в напівзруйнованому родовому замку в Баварії дітей та дружин загиблих борців опору.
Ці жінки дуже різні, та найважчі повоєнні роки вони проводять разом, будучи одна для одної підтримкою і розрадою.
Позитивна і світла книга про силу жінок, реалії тієї епохи і швидкоплинність людського життя.
У відеоролику використана музика Едгара Туніянца “Це сльози янголів”.