Інструкція з використання піаніно та роялів

Олена Сімонова, слухачка Безкоштовних курсів української мови

 

Як казав герой старого мультфільму, яке ж життя без піаніно? Дійсно, без піаніно життя не розкриває повною мірою свої найкращі грані та більше схоже на існування. Але якщо правильно використовувати цей прилад, можна значно поліпшити рівень та якість життя.

Розгляньмо, чим піаніно відрізняється від інших меблів та з чого складається ця конструкція. Насамперед, дерев’яний корпус, клавіші, педалі, молоточки та струни, які кріпляться до чавунної рами. Як не дивно, чавунна рама – це головний елемент фортепіано, завдяки якому воно живе та не вмирає вже понад три століття. Саме ця деталь робить піаніно нерухомим майном та не дає можливості легко його позбутися, бо важить вона кілька центнерів. І більшість власників цієї нерухомості й гадки не мають, коли і як піаніно потрапило до їхніх осель.

Розгляньмо призначення та функції інших складових фортепіано. Клавіші. Досвід показує, що їх можна використовувати замість лічильних паличок для дітей віком від 5 до 15 років. На них наочно можна демонструвати приклади на додавання та віднімання, а у старших класах – приклади на множення та ділення.

Педалі. Якщо у вашому інструменті їх три – вдосконалюйте навички користування педалями вашого авто: зчеплення, гальма і газу. Особливо це корисно для жінок, бо абсолютно безпечно для дорожнього руху. Якщо педалей дві, це означає, що вам слід придбати автівку з автоматичною коробкою передач.

Кришку піаніно зазвичай використовують як полицю, на якій гарно виглядають м’які іграшки, вази та горщики з квітами, рамки зі світлинами та сувеніри. На жаль, магнітики кріпляться лише за допомогою клею «Момент». Якби ця обставина була відома винахіднику фортепіано Бартоломео Кристофорі, він би ще на початку 18 століття зробив би корпус інструмента металевим. Але й дерев’яний корпус має свої переваги. Наприклад, він слугує чудовим тренажером для вашої дружини, яка щодня має можливість удосконалювати свої навички прибирання пилу з гладеньких полірованих поверхонь.

Також інструмент можна використовувати як обідній стіл, бюро, письмовий стіл та прасувальну дошку. Під кришкою,  у разі потреби, можна сховати літній одяг та взуття, а іноді й консервацію. Якщо при цьому вам заважатимуть струни та молоточки, не кваптесь їх позбуватися, вони ще вам знадобляться (читай далі).

І ось ми наблизилися до головного призначення фортепіано – на ньому можна грати! Якщо ви мешкаєте в багатоповерхівці, скоріш за все ви змушені грати на піаніно. Власники котеджів можуть дозволити собі розкіш грати на роялі. Це вам не скрипка! Грати на роялі значно зручніше й приємніше: і в очко, і в підкидного, та й шахи не падають, а пасьянс розкладається і ще залишається місце для горнятка з кавою, канапки та карафи з фужерами.

Дуже знадобиться піаніно, якщо вам пощастило стати одним зі ста тисяч чоловіків, які мають тещу-піаністку. Коли вона зачастить до вас із візитами (частіше одного разу на рік), натякніть їй, що ви скучили за сонатами Шуберта. Поки вона їх буде виконувати, ви вб’єте за раз трьох зайців:

  • по-перше, будете мати можливість спокійно посидіти за келихом пива з сусідом з квартири навпроти;
  • по-друге, сусіду зверху урветься терпець і він згадає та з вибаченнями поверне довгоочікуваний борг;
  • по-третє, сусід знизу, у якого вже півроку триває бурхливий ремонт, зрозуміє, що у нього – перфоратор, а у вас – піаніно. Ремонт колись закінчиться, а музика – вічна!

І про деякі додаткові можливості інструменту. Завдяки йому можна значно підвищити почуття власної гідності. Наприклад, ви цілий день пролежали на канапі. Дружина, повернувшись з роботи, нахабно питає, чому ви досі не винесли сміття? Поправте скуйовджене волосся та з гідністю відповідайте: «Я займався!»

Якщо ваша дитина не в змозі впоратися зі шкільною програмою з фізики та математики, треба уживати належні заходи – пообіцяйте дитині записати її до музичної школи. Будьте впевнені, вона додатково опанує давньогрецьку й латинь.

І на завершення: існують також інші рідковживані можливості фортепіано. За його допомогою освічені користувачі можуть влаштовувати домашні концерти, музицирувати з друзями та навчати дитину музики.

Ви повинні усвідомлювати, що це переважно рекламні трюки, тому не намагайтесь повторювати їх у реальному житті. У всякому разі, використовуйте піаніно та рояль за їх прямим призначенням, дотримуйтесь правил, дійте згідно з рекомендаціями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *