Керстін Гір: до 55-річчя від дня народження німецької письменниці-прозаїка

Керстін Гір

Народ.  07.10.1966

Керстін народилася в невеликому німецькому містечку Бергіш-Гладбахе.  Під час навчання в школі дівчинка проявляла схильність до гуманітарних наук. Читання книг було її улюбленим заняттям. Особливо її приваблювала фантастика. Не дивно, що одними з найулюбленіших її письменників стали Астрід Ліндгрен і Джон Рональд Руел Толкієн. Ще маленькою дівчинкою вона любила вигадувати історії-фентезі, записувала їх і супроводжувала власними малюнками. 

Не дивно, що у виборі професії інтерес до літератури зіграв свою роль: в студентські роки Керстін Гір вивчала  німецьку, англійську літератури та музикознавство, потім перевелася на факультет бізнесу і психології спілкування, закінчивши навчальний заклад з дипломом педагога.

Крістен поміняла кілька місць роботи, поки не зрозуміла, що не готова присвятити своє життя професії викладача. Творчість приваблювала її значно більше.

Спочатку вона спробувала  себе в жанрі сучасної жіночої літератури. Під псевдонімами: Софі Берарді (Sophie Berard) і Джулі Бренд (Jule Brand) з’явилися її перші класичні “дамські романи”.

Перша ж її книга в жанрі мелодрами – роман «Чоловіки і інші катастрофи» (1995) – була не тільки опублікована, але і згодом екранізована. Після досягнутого успіху письменниця перейшла до більш “просунутого” жанру – іронічної жіночої прози. Наступний роман – «Непристойна пропозиція» (2005) – став найкращим романом року в Німеччині, отримав літературну премію і також був екранізований.

Однак справжній успіх чекав попереду і був пов’язаний з фантастичним жанром.

«Дж. Р. Толкін був і залишається для мене улюбленим автором. Історія про бідного принца Джеремі Безземельного  Мельна навіяна казкою Толкієна “Фермер Джайл з Хема”, де мова йде про хитрого дракона на ім’я Хризофілакс. Мого дракона звуть Брунофілакс; він двоюрідний брат Хризофілакса, що можна зрозуміти з його характеру і імені »…

Керстін Гір вирішила змінити літературне амплуа і спробувати себе в написанні фантастичних сюжетів. Цільовою аудиторією стали підлітки, оскільки напрямок young adult ( «підліткова література») нині на піку популярності. У виборі письменниця не помилилася.

Дитячі мрії і фантазії отримали своє втілення: в 2009-2010 роках були опубліковані і отримали широку популярність книги з трилогії «Таймлесс» (Timeless – англ позачасовий, вічний), які були перекладені більш ніж на 50 мов і стали світовим бестселером. Через кілька років всі вони були екранізовані.

Події, про які йде мова в творах Керстін, захоплюють уяву читачів в чималій мірі тому, що вони пофарбовані своєрідним колоритом, властивим тим епохам,  в яких діють її літературні герої. Історичні персонажі, автентичні костюми, опис будинків і вулиць сприяють візуалізації і появі виразної  картинки того, що відбувається. Не дарма ж її книги так легко було перенесені на екран: вони вельми кінематографічні.

І це не випадково. Працюючи над книгами, Керстін Гір переробляє велику кількість інформації, тому що вважає, «що книга – навіть в жанрі фентезі – повинна бути логічною. А з подорожами в часі це дійсно непросто. Мозок просто починає плавитися, чим більше думаєш про сюжетні лінії і подорожі в часі, і, врешті-решт, мені іноді здається, що ще трохи – і у мене піде дим з вух. Ось чому я стала читати книгу про квантову фізику. Але вона мене тільки ще більше заплутала!».

До написання своїх творів Керстін підходить з глибокою відповідальністю. Під час написання «Таймлесс», події в якому відбувається в столиці Великобританії, письменниця, не замислюючись відвідала і сам Лондон, і його околиці: «Ми цілими днями бродили по місту, розглядали всі місця дії роману. Лондон – прекрасне місто з вражаючою історією. Я шалено люблю його червоні двоповерхові автобуси, всі музеї, магазини, і людей, які завжди так люб’язно запитують: «May I help you, darling?» ( «Чим можу допомогти, люба?»).

Вона чимало часу присвятила вивченню різноманітних джерел, присвячених історії країни і її столиці, життю і творчості великого англійського драматурга – Вільяма Шекспіра …

Рідкісному письменнику вдається повторити досягнутого успіху  з новими роботами. Але, судячи з відгуків про книги Керстін Гір, написаних протягом останніх років, автору це вдалося. Трилогія «Зільберт. Щоденники сновидінь » б’є рекорди популярності. Причому в протистоянні трилогії «Таймлесс» – «Зільберт» багато читачів віддають перевагу останній.

Ці твори зробили її знаменитою не тільки в Німеччині, але і у всьому світі.

Детективна історія «Замок в хмарах» (2017) отримала однозначне схвалення читачів.

Все сприяє втіленню творчих задумів: Керстін Гір разом з чоловіком і сином живе в живописному селі під Бергіш-Глодбахом. Разом з ними живуть кішки, ручні кури, безліч золотих рибок.

На питання «Чому ви вирішили писати в жанрі фентезі для підлітків?» письменниця відповіла так: «Я сама читаю багато фентезі, і мені завжди хотілося написати що-небудь таке. Я хотіла написати щось, що сподобалося б і мені самій. І заодно спробувати себе в новому жанрі ».

Зараз на її рахунку сім національних і європейських бестселерів і три чудові екранізаціі.

Список літератури:

Гір, К. Замок у хмарах / Керстін Гір.- Харків: ВД Школа, 2019. – 464 с.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *