Майстриня, що дарує радість…

Минулої неділі читальна зала Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва перетворилась на арт-майстерню. Спочатку в  приміщенні з’явились величезні авторські ляльки-мотанки: сердита Баба-Яга з мітлою, що пахне полином,  і  білокоса красуня Лада. Бібліотекарі й читачі збіглися подивитися на цікаві роботи.  На столах  охайно розкладені різні красиві тканини, намистинки, прикраси, нитки, ножиці.  Це на свій перший майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки запросила всіх бажаючих починаюча майстриня Тамара Сулейман.

До цього Тамара сама багато навчалась у різних майстрів і вже має немалий досвід створення власних ляльок.  І ось, нарешті, вона наважилася поділитися своїми знаннями із запоріжанками.

Тема майстер-класу –  велика лялька-мотанка «Лада», яка допоможе жінкам побачити і розкрити якості Богині любові та блага. Під час майстер-класу талановита майстриня ставила багато  запитань учасницям, розповідала як правильно звертатися до своїх ляльок, що з ними робити потім, якщо лялька виконає своє призначення:

– «Ці ляльки  не треба ховати від сторонніх, поставте їх на виду, розмовляйте з ними, якщо маєте в цьому потребу. Ставте їм питання,  уважно прислуховуйтесь  до себе, фіксуйте зміни, які з вами відбуваються», – розповідала учасницям заходу Тамара.

Так сталося, що на заняття з виготовлення ляльки -мотанки  Світлана Іванисова прийшла із запізненням і поганим настроєм. Була роздратована, втомлена, не впевнена в собі. Вже потім вона розповіла, що напередодні посварилися з близькими  через політику: «Найбільше мені не вистачає спокою. Я хочу, щоб в майбутньому  я не хвилювалась і була впевнена у собі, не дратувалася через дрібниці».

Під час  чотиригодинної кропіткої роботи над лялькою, настрій Світлани почав поступово покращуватися. Спочатку вона стала посміхатися, потім привітно розмовляти і, нарешті, перетворилась на веселу задоволену собою жінку. А вже наприкінці майстер-класу вона зізналась, що давно мріяла про таку руду ляльку-мотанку, яка їй дуже подобається: «Подивіться на неї! Просто красуня! Моя найкраща подружка! Буду до неї звертатися і розмовляти».

Бібліотекарка Лариса Головко  теж поділилась з присутніми своїми бажаннями: навчитися краще використовувати свої базові потреби, покращити фінансове становище, аналізуючи свої кроки і прислуховуючись до своїх бажань. Виготовлена нею лялька-брюнетка  була зовсім іншою, не такою ніжною красунею, як у Світлани. Вона була більш бойова і нагадувала Вєрку Сердючку, з великими руками і пишним бюстом під  ошатною білою кофтиною. Лариса  теж була задоволена своєю роботою: «Я досі не вірю, що сама  змогла опанувати таку роботу. Це все  завдяки чуйній майстрині, яка нам увесь час уважно допомагала і вчила прислуховуватись до себе під час роботи над ляльками. Знаєте, я була на багатьох майстер-класах раніше. Але жодного разу я не отримувала стільки уваги, підтримки під час виконання роботи від майстрині. Я б ніколи не подумала, що Тамара тільки починає.Так як вона себе поводить з учасниками, як вона вкладає свою душу, ділиться своїми знаннями – це дорогого коштує. Тамара- найкраща майстриня, яку я зустрічала. Я обов’язково буду її рекомендувати всім своїм подружкам.  Завітайте  на майстер-класи до Тамари Сулейман і ви самі  в цьому переконаєтесь!».

Після майстер-класу учасниці ще на годину залишилися у бібліотеці, тому що почалася фотосесія з ляльками-мотанками.  На книжковому дворику у цей час розквітли ніжні кущі спіреї японської. Як там не зробити спільне фото?! Вийшло чудово!

Бібліотекарі  обласної бібліотеки для юнацтва дякують професійній майстрині Тамарі Сулейман за чудовий захід і запрошують ще!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *