Прочитали, сподобалося!

Ромен Гарі “Життя попереду”.

Ромен Гарі – видатний французький письменник, літературний містифікатор, кінорежисер, військовий льотчик і дипломат. За роман “Життя попереду” у 1975 році він отримав другу Гонкурівську премію під псевдонімом Еміль Ажар.

Це одна з найбільш пронизливих і зворушливих книг. І хоча написана давно, не втрачає своєї актуальності, бо в ній про те, чого нам так бракує сьогодні – людяність і толерантність.

Головний герой – десятирічний Мохамед живе в паризькому районі Бельвіль, населеному арабами, африканцями і євреями, у притулку, який тримає мадам Роза, колишній в`язень табору Аушвіц. Мохамед змушений самотужки боротися з життям і за життя.

Коли мадам Роза, з часом, стає зовсім безпорадною, саме він допомагає їй виживати і залишається з нею до останньої хвилини.

В книжці з гумором (іноді веселим, іноді сумним) розповідається про любов, дружбу і взаємопідтримку.

Мадам Роза тримала у себе під ліжком портрет Гітлера. Коли життя ставало нестерпним, вона  діставала той портрет і дивилася на нього. І проблеми сьогодення ставали не такими вже й жахливими. Гарна порада від мадам Рози для всіх нас. (Тетяна Білан).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *