Прочитали. сподобалося!

Мартина Бунда “Байдужість”.

Дебютний роман польської письменниці став сенсацією у Польщі. 2018 року отримав премію за “найкращу книгу року, написану жінкою”.

Перед нами Польща в непрості часи. Щойно закінчилася друга світова війна. Панує сталінізм. На фоні цих історичних подій – доля Розі та трьох її дочок – Герти, Труди, Ільди.

На що могла сподіватися в цьому житті Розалі, позашлюбна донька позашлюбної матері? Попри все вона була надзвичайно сильною. Під час війни переховувала єврейську жінку, французьких солдат, зазнала наруги від “визволителів”, та не зламалася. Виростила дочок, побудувала дім на Дівочій горі.

Герта була дуже схожою на матір – сильна, практична, але це не принесло їй щастя у коханні, все життя прожила з чоловіком, якого не любила.

Такою ж незламною життєлюбкою і оптимісткою була й Труда.

Ільда завжди була вільною, гасала в чоловічому комбінезоні на мотоциклі, як вітер, але на довгі роки стала бранкою свого чоловіка, який тиранічно її кохав.

А ще був родинний дім на Дівочій горі  -місце сили, для кожної з героїнь. Сюди вони завжди поверталися, бо це була їхня фортеця, де тебе завжди люблять і чекають. (Тетяна Білан).

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *