Шевченко. Яким він був за життя

Напередодні Шевченківських днів до Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва завітали вихованці зразкового ансамблю естрадно-спортивного танцю «Алегро» (м. Бердянськ).

Говорили про Кобзаря, якого, здавалося б, всі добре знають. Але Шевченко – невичерпний і нескінченний.

Діти та підлітки дізналися багато нових для себе фактів з життя українського генія за спогадами його сучасників: і про історію в школі, і про «козачка» у панському дворі, про літературні вечірки та бали, про випадкове знайомство з віршами та перше видання «Кобзаря», про любов до дітей, історію на Аральському морі, Шевченка-актора та багато інших.

Оскільки гості бібліотеки займаються танцями, то особливу увагу викликав Шевченко-танцюрист. Насправді Кобзар танцями не займався, але потішив публіку несподіваним сюрпризом. За спогадами ротного командира в Новопетрівській кріпості, записаними Миколою Новицьким, Шевченко показав себе як прекрасний актор. А одного разу він задумав виставу, але сам не грав. «Під час антракту раптом підіймається завіса; оркестр починає грати українську музику до танцю, а на сцені з’являється Тарас, переодягнений українцем, і молодий прапорщик, переодягнений українкою, та як ушкварять гопака, то просто віддай усе і мало! Від вигуків і оплесків мало казарма не розвалилась, їй же Богу!»

Після заходу гості дякували бібліотекарям за цікаву зустріч, а бібліотекарі – дітям, вихователям і батькам за участь у заході та небайдужість до української культури.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *