Володимир Григорович Сергєєв (до 110-річчя від дня народження)

Видатний конструктор систем керування ракетної техніки, академік НАН України, людина-легенда.

Більшості громадян України ім‘я Сергєєва ще мало відоме. Все зроблене ним, мало гриф секретності. Як і те, що академік жив і працював у Харкові, де очолював суперзакрите конструкторське бюро, в якому працювало до 10 тисяч фахівців. Вони створювали ракети, як бойову зброю, і як засіб пізнання космосу, конструюючи для ракет одну з найважливіших складових – систему керування.

Чверть століття Володимир Григорович був головним конструктором систем керування найгрізніших і найдосконаліших ракет. До 1986 року працював Генеральним директором НВО “Електроприлад”. Під його керівництвом і за його безпосередньої участі були створені 4 покоління високоефективних систем керування бойових ракет-носіїв, космічних апаратів і ракетно-космічного крмплексу “Буран”.

Мріяв запустити в небо, керовану його системою, могутню двотисячну ракету комплексу “Енергія-Буран”. Але ці запуски відбулися без Сергєєва. Його звільнили з посади, і до останнього дня він працював науковим консультантом НВО “Електроприлад” (з 1992-го – ВАТ “Хартрон”).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *