Перспективи сучасної бібліотеки в громаді

Корисна і приваблива бібліотека, центр життя громади, місце реалізації цілей сталого розвитку – таким є майбутнє сучасної публічної бібліотеки ОТГ.
Ці та інші перспективи своєї діяльності в громадах визначили працівники бібліотек Запорізької області на обласному семінарі-практикумі: «Бібліотеки – для молоді в умовах децентралізації: результати сьогодення та перспективи майбутнього» 24 квітня 2019 року.
Бібліотеці немає альтернативи, адже вона – демократична, простір для життя, осередок неформальної освіти, центр творчості та спілкування, місце, де створюються інновації та надається доступ до інформаційних ресурсів. Жоден заклад не виконує стільки функцій одночасно.
В цьому переконані бібліотекарі, але головне – переконати свої громади, позаяк чи не кожного фахівця хвилює доля бібліотек в умовах реформи місцевого самоврядування. І основним переконувачем стануть компетентність, інноваційність, ініціативність бібліотекарів – зазначила в діалозі з учасниками семінару в.о. директора Вікторія Писанець.
“Родзинкою” заходу став флешмоб бібліотекарів “17 Цілей” після міні-тренінгу “Майбутнє громад: роль бібліотеки ОТГ в реалізації цілей сталого розвитку” з провідним бібліотекарем Ларисою Головко.
Обласний семінар-практикум дав поштовх до освоєння нових онлайн сервісів, нового змісту бібліотечної діяльності, нових форматів спілкування.
Як взаємодіяти з користувачами за допомогою онлайн сервісів Google бізнес та Google  Форма поділилася бібліотекар І категорії Анна Головченко.
Інноваційним форматом для бібліотекарів області стала структурована групова супервізія «Акваріум». Це професійна підтримка при самоаналізі власної роботи, а також пошуку рішень в роботі. Метод супервізії підвищує професіоналізм і креативність в роботі, активізує особистісний розвиток, знижує психологічне навантаження.
Супервізор (провідний бібліотекар Лариса Головко) допоміг учасникам семінару зняти стрес, конфіденційно проговорити про конфлікти і страхи у вузькому колі однодумців, проаналізувати свої дії, отримати поради, підтримку, поділитись своїм досвідом і навчитись чомусь новому від колег. Бібліотекарі вийшли з акваріуму з полегшенням і домовились знову зустрічатися для спільного вирішення нагальних проблем.
А ще представники бібліотек області обговорили питання поповнення фондів та нової класифікації УДК із завідувачем відділу комплектування Лідією Макарчук та залюбки познайомилися з сучасною літературою для молоді, представленою провідним бібліотекарем Тетяною Білан.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *