До падіння комуністичного режиму тема Голодомору була суворо табуйованою.
Україна 1932-1933. Вселенське горе, і нікому немає рятунку… Цю сторінку неможливо перегорнути і забути. І та війна, що точиться сьогодні – це продовження російської політики винищення нашої нації, яка триває століттями.
Отже, п‘ять книжок про Голодомор. Читати важко, не читати – не можна. Бо це наша данина пам‘яті тих, хто не пережив Голодомор.
Світлана Талан “Розколоте небо”.
Варя Чорножукова народилася в заможній родині, яка вміла і любила працювати. А закохалася в чорнобрового, статного, але бідного Андрія. Та заміж мусила йти за нелюба, бо батько так велів. Прижили двоє діточок…
А потім в село прийшла біда під назвою колективізація. Забирали все, що можна було забрати. Вижити – ось що стало головним для вчорашніх заможних селян.
Автор описує справжні, не придумані жахи. Люди йшли на відчайдушні та жорстокі дії, щоб вижити в ті страшні часи. Син, що потай їсть матір, яка вмерла від голоду, мати, що просить подругу нагодувати її мертву донечку, дочка, що заради кількох срібних ложок вбиває свояка, а заодно (помилково) і батька…