Війна, кохання, епоха… (до 125-річчя від дня народження Е.М. Ремарка)

Він той, хто бачив війну зсередини, чиї книги спалювали нацисти. Людина, яка попри всі випробовування не втратила ні жаги до життя, ні здатності до щирого кохання і справжньої дружби. Один з тих письменників, яких у кожній книгарні запитують дуже часто.

Виставка “Війна, кохання, епоха” присвячена творчості Еріха Марії Ремарка і тому непростому часу між двома світовими війнами.

Виставка постійно видозмінюється, бо мінімум 5 книжок кожного дня розбираються читачами.

Пропонуємо вашій увазі кілька примірників з кожного розділу.

І. Знакові постаті епохи

Марія Ріва “Життя Марлен Дітріх”

Один з кращих життєписів, що побачили світ наприкінці XX століття, написаний дочкою харизматичної зірки сцени та екрану Марлен Дітріх, коханої жінки письменника, яка стала прообразом головної героїні “Тріумфальної арки”.

Себастьян Гаффнер “Черчілль”

Державний діяч і політик, воїн, письменник, шукач пригод, справжній символ британського опору. Приголомшливе життя, сповнене драматичних злетів і не менш драматичних падінь.

Себастьян Гаффнер “Гітлер”

В книзі аналізується життя та діяльність однієї з найодіозніших фігур ХХ століття. Водночас, книга допомагає краще зрозуміти політичні та соціокультурні процеси, що відбувалися у Німеччині часів Третього Рейху і в світі загалом.

ІІ. Час втрат

Гізер Морріс “Татуювальник з Аушвіцу”

У 1942 Лалі привезли в один з найбільших таборів смерті  – Аушвіц. І доручили йому таврувати в‘язнів.

У черзі на татуювання він побачив розгублену і налякану молоду дівчину. Це було кохання з першого погляду…

Майкл Ондатже “Англійський пацієнт”

Щемлива історія трагічного кохання на тлі Другої світової війни. Екранізація 1996 року отримала 9 “Оскарів” з 12 номінацій.

Марія Матіос “Майже ніколи не навпаки”

Сімейна сага в новелах часів Австро-Угорської імперії, Першої світової війни та першої третини ХХ століття.

Марта Холл Келлі “Бузкові дівчата”

Книга грунтується на справжніх подіях, навіть більшість персонажів реальні.

Під час Другої Світової неймовірним чином переплітаються життя трьох молодих жінок: амбітної німецької лікарки, яка опинившись у нацистському таборі, ставить досліди над живими людьми; польської дівчини, учасниці Руху опору;  благодійниці та волонтерки із США.

Діана Акерман “Дружина доглядача зоопарку”

Зворушлива, яскрава історія про героїчне подружжя Жабінських, власників Варшавського зоопарку, які під час Другої світової переховували у зруйнованих вольєрах людей, що втікали чи то від облав, чи то з єврейського гетто.

Петер Енглунд “Захват і біль битви: Перша світова у 211 епізодах”

Книга заснована на щоденниках і спогадах її учасників. Кожен з 19 абсолютно різних людей розповів про ту війну, що зазнав особисто: багатодітна американка, яка влітку перебувала в маєтку в Польщі, датський пацифіст, мобілізований до німецької армії, шукач пригод латиноамериканець…

ІІІ. “Моя тема – людина нашого століття” (Е.М. Ремарк)

“Чорний обеліск”

Німеччина 1920-х років. Шалена інфляція, непевність і страх перед майбутнім…

Людвіг, ветеран Першої світової продає надгробки та підробляє органістом у психіатричній лікарні. Саме там він знайомиться з пацієнткою лікарні, у яку закохується…

“Тріумфальна арка”

Зима 1939. Лікар Равік, біженець з нацистської Німеччини, знаходить притулок у Парижі. Його порожнє життя змінює зустріч з Джоан…

Це велике кохання не має майбутнього, та ж чи важливо це тепер, коли світ на порозі війни?

“Ніч у Лісабоні”

Безліч емігрантів намагаються втекти на пароплаві з охопленої вогнем Європи до Америки. Але знайти квитки на той пароплав майже неможливо.

Однієї літньої ночі в Лісабоні випадково зустрічаються два емігранти з Німеччини. Один з них готовий віддати свої власні квитки в обмін на те, що його вислухають…

“На Західному фронті без змін”

В цьому романі Ремарк  описав події власного життя – досвід війни у 18-річному віці, повернення і травму пристосування до нового життя…

“Повернення”

Вони повернулися з війни, хто з ампутованою ногою, хто без руки, хто з деформованим обличчям. І треба жити далі. Змінюються сенси життя. Попри страх, безнадію, самотність потрібно знайти своє місце в ньому. Та чи вдасться?

“Три товариші”

Вважають найсентиментальнішим і найзворушливішим його текстом. Це ж, звичайно, історія кохання. І вона так захопила Фіцджеральда, автора сценарію за цим фільмом, що протягом усієї роботи над фільмом, алкогольно узалежнений Фіцджеральд, залишався тверезим.

Навряд чи знайдеться людина, яку б не зачепив свого часу один з романів письменника. Тоді війна нам здавалася якоюсь трохи абстрактною. Зараз, коли ми відчули абсурд, жорстокість і реальність російсько-української війни, хочеться знову взяти до рук книжку Ремарка, будь-яку, тільки, виключно, українською.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *