Хуліо Іглесіас: до 75-річчя від дня народження іспанського співака, композитора

Хуліо Іглесіас

Нар. 23.09.1943

 

Майбутній знаменитий співак народився в Мадриді. Його батько був лікарем-гінекологом, мати – домогосподаркою. Незабаром після народження Хуліо в родині з’явився ще один хлопчик Карлос.

Карлос хотів стати лікарем, як і його батько. Згідно дитячим мріям і планам Іглесіаса він повинен був стати дипломатом, юристом або ж побудувати спортивну кар’єру, тому що, навчаючись в коледжі Святого Павла, серйозно захопився футболом. А ось керівник хору в коледжі порадив Хуліо ніколи не співати в зв’язку з повною відсутністю здібностей.

З 16 років молодий і перспективний юнак грав за клуб «Реал Мадрид» в якості голкіпера, відрізнявся відмінними спортивними даними, на хлопця покладали великі надії. Юнак переключився на заняття спортом, захопився футболом і домігся непоганих результатів. Уже в п’ятнадцять років він став запасним голкіпером молодіжної команди мадридського «Реала».

Однак все в його житті різко змінилося. 22 вересня 1963 року Хуліо не впорався з керуванням і потрапив у аварію, травмувавши хребет, подрібнивши кістку ноги і пошкодивши ліву сторону обличчя. Йому надали першу допомогу і відпустили додому. Минуло кілька місяців, і Хуліо перестав вставати з ліжка, у нього сильно боліла спина, і віднялися ноги. Лікарі діагностували кісту хребта. Операція виявилася невдалою, чутливість ніг не повернулася, і півтора року Хуліо провів в ліжку. Лікарі радили звикати до інвалідного візка. Але у Іглесіаса були інші цілі в житті, і він вирішив боротися: ночами, поки ніхто не бачив, він повзав по кімнаті, намагаючись пересилити біль. Через деякий час, Хуліо зміг стати на милиці і почав розробляти ноги. Щоб краще розуміти процеси, що відбуваються при його недузі, він читав багато книг по неврології. Так воля змогла перемогти важку хворобу. Все, що нагадує про ту страшну аварію, – невеликий шрам на обличчі і легке кульгування. За словами Іглесіаса, саме лікарня зробила з нього співака. Через переживання, бездіяльність і безсоння почав проявлятися його музичний талант: щоб якось відвернути юнака від депрессії, його лікар дозволив йому грати на гітарі. Саме в лікарні він склав свою першу пісню «Життя триває».

Вийшовши з медичної установи, Іглесіас повернувся до університету, а після його закінчення переїхав до Англії для вивчення англійської мови.

Коли Хуліо було 23 роки, він уже зовсім видужав і вирішив завершити навчання. Батько відправив сина до Англії, де той зміг вдосконалюватися в англійській і вчитися в Ремсгейті, а потім в Кембриджі. Якось раз в повному барі кембриджського аеропорту, де Хуліо відпочивав з друзями, він попросив у одного з відвідувачів гітару і виконав пісню «Guantanamero», що оповідає про нещасливе кохання кубинської дівчини. Несподівано для самого Іглесіаса, його уважно слухали в повній тиші всі присутні, а потім були оплески, які стали його першим «гонораром».

У барі, де майбутній відомий співак вперше виконав пісню під гітару, він почав періодично виступати, співав пісні Бітлз, Тома Джонса, Хампердінка. У 1967 році Хуліо вирішив все ж отримати диплом юриста, для цього він знову вступив до Університету на перший курс, проте думки про можливу кар’єру співака і музиканта його не покидали. Вже через рік він став учасником фестивалю іспанської пісні і блискуче його виграв. Тоді, виконуючи пісню під символічною назвою «La Vida Sique Igual» ( «Життя триває»), невідомому поки співакові вдалося завоювати одночасно три премії в наступних номінаціях:

“За краще виконання”

“За кращий текст”

“За кращу пісню”.

Це був успіх.

Незабаром Хуліо зустрів французьку студентку на ім’я Гвендолін Беллорі, яка стала і його подругою, і його музою. Саме їй він присвятив пісню, з якою гідно представив Іспанію на “Євробаченні” (1970 р.).

Після цього Columbia Records підписала з ним контракт. Так з’явився незвичайний, ні на кого не схожий іспанський співак. Його гіпнотичний, чарівний голос відразу став впізнаваним.

Було зрозуміло, що юристом він не буде. Батько надав синові допомогу у випуску його першої платівки. Він багато праці вкладав у розвиток кар’єри, і вже скоро багато його пісень стали національними хітами. Минуло кілька років, і Іглесіаса вже вважали першим співаком Іспанії.

Талановитий музикант яскраво відрізнявся серед кумирів тих років. Хуліо завжди виходив на сцену в чорному смокінгу, білій сорочці з метеликом, а під час співу активно жестикулював, що викликало як захоплення, так і глузування серед глядачів. Така манера поведінки подобалася публіці, і його кар’єра швидко пішла вгору.

Протягом декількох років після конкурсу іспанської пісні Іглесіас завоював титул найвідомішого і успішного співака своєї країни, а також самого популярного іспаномовного виконавця на планеті.

У 1969 році Хуліо записав свій перший диск.

Він багато гастролював за кордоном, виконуючи пісні на різних мовах, і підкорив Європу. Результатом творчої кар’єри став випуск понад сімдесяти дисків, отримання безлічі престижних нагород і музичних премій, співаком відпрацьовано близько 4600 концертів по всій планеті.

Музикант виступав в дуеті з найвідомішими виконавцями сучасності: маестро Френком Сінатрою, Доллі Партон, Дайаной Росс і іншими знаменитостями. Гучне ім’я Хуліо Іглесіаса внесено в книгу рекордів Гіннеса.

З Ізабель Прейслер

Серед кращих композицій співака можна виділити: «Амор Амор», «Бесаме Мучо», «Абразаме», «Байла Морена» та інші. Тисячні перегляди музичних кліпів виконавця на Ютубі говорять про його постійну затребуваність серед слухачів. Порівняти виступ Ілесіаса допустимо з вокальним гіпнозом, який дивовижно впливає на психологічний стан людини.

Вперше Хуліо офіційно одружився тільки в 27 років на Ізабель Прейслер, яка працювала журналісткою та телеведучою. Одруження відбулося в іспанському місті Толедо 20 січня 1971 року. Медовий місяць Хуліо і Ізабель пройшов на Канарських островах. Дружина народила Іглесіасу трьох дітей: Енріке, який також став популярним співаком, дочка Чабель та сина Хуліо-молодшого. Однак в 1978 році Ізабель і Хуліо розлучилися з невідомих причин, і лише через рік офіційно оформили розлучення.

З Мірандою

В житті Ілесіаса з’явилась датчанка Міранда. Вона була молодше Іглесіаса на 22 роки. Цікавий факт: коли Хуліо виповнилося 57 років, його старша дочка народила онука, а через шість років у співака народився син! Він був п’ятою спільною дитиною Іглесіаса і Міранди. Першими у Міранди і Хуліо народилися хлопчики Родріго і Мігель Олександро, а потім дочки-близнюки Христина та Вікторія. Більше двадцяти років вони виховували п’ятьох дітей в цивільному шлюбі, і тільки в кінці серпня 2010 року Іглесіас заявив, що збирається одружитися на Міранді! Весілля пройшло в Андалусії тільки в присутності двох свідків і п’ятьох дітей Міранди і Хуліо.

Самим знаменитим нащадком і продовжувачем професії став Енріке Іглесіас.

Енріке Іглесіас

На питання, чи не збирається Іглесіас піти на відпочинок, він відповів, що буде виступати, поки буде живий. Подібно до того, як справжні воїни вмирають в бою, він хоче «померти на сцені». У планах співака – прожити більше ста років.

Список літератури:

Локнер, Д. Хулио Иглесиас. Неспетая песня /Д.Локнер. – Смоленск: Русич, 1990. – 416 с. – (“Человек-легенда”)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *