Доля літери в епоху цифри: роль читання у ХХІ ст.

Інтерактивна лекція з такою назвою відбулась 19 червня 2019 р. у Комунальному закладі «Запорізька обласна бібліотека для юнацтва» Запорізької обласної ради. Учасниками заходу стали випускники Безкоштовних курсів української мови, відвідувачі розмовного клубу української мови «КУМ» та читачі бібліотеки.

Лекцію читали Дар’я Москвітіна (кандидатка філологічних наук, літературознавиця, доцентка кафедри іноземних мов Запорізького державного медичного університету) та Богдан Корнелюк (кандидат філологічних наук, літературознавець, доцент кафедри суспільно-гуманітарних дисциплін Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії).

Зважаючи на актуальність теми, захід вийшов динамічним та цікавим. Дійсно, сучасна людина читає багато, але переважно це стрічка новин у соціальних мережах. Однак паперові видання не вмирають, а навпаки набувають особливої ваги та значення. Читання книжок у ХХІ ст. стає елітарним.

Світлана Вітер, учасниця розмовного клубу «КУМ», поділилася своїми враженнями від лекції: «На заході ми говорили про літературу, книжки, критичне мислення та багато іншого. Я читаю книжки ще з дитинства, досі пам’ятаю, як любила казки. Коли почала ходити у перший клас, де нас навчили читати по складах, то вже сама почала читати. Відтоді минуло багато років, я прочитала багато різної літератури різних жанрів: класика, фантастика, містика, детективи та інших. Інколи в соцмережі бачила цитату з якогось твору, і яке ж було у мене здивування, коли читаючи цей твір, я не знаходила там цю цитату. Часто думала: це через переклад, але сьогодні дізналася, що дійсно інколи такі цитати є фейком. Більше я цитати,з книжок які не читала, розміщувати на своїй сторінці не буду».

Фінальною частиною заходу стало спілкування Дар’ї Москвітіної та Богдана Корнелюка з учасниками лекції та відповіді на питання. Після ґрунтовної дискусії гості зійшлися на тому, що попри час та діджиталізацію суспільства книжки не втратять актуальності. Задача ж сучасного читача – знайти максимально зручний для себе спосіб і читати, адже формат не має значення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *