Книга “Запорожская область в годы Великой Отечественной Войны (1941-1945гг.)”

Автори даного збірника поставили перед собою завдання зібрати та опублікувати документальні матеріали, що характеризують події 1941-1945 на території Запорізької області. Цілком зрозуміло, що у збірнику опублікована лише частина документів: по-перше, не можна було помістити в одну книгу величезну кількість матеріалів даного періоду; по-друге, частина документів загублена, знищена чи просто ще не знайдена.

Напередодні війни у Запорізькій області працювали сотні підприємств. В 1940 році в містах і районах діяло 410 громадських бібліотек, 461 сільський клуб, десятки будинків і палаців культури, чотири театри, 416 кіноустановок, 10 стадіонів, більше ніж 500 спортивних майданчиків. На початок навчального 1940-1941 року в області було 1215 загальноосвітніх шкіл, в яких навчалось 247 000 осіб.

Тисячі запоріжців з перших днів війни були призвані до рядів Радянської Армії чи добровільно пішли на фронт, щоб зі зброєю в руках захищати Вітчизну. Десятки тисяч, працюючи на заводах, будівництвах, колгоспах, радгоспах та МТС, без відриву від виробництва готувались до того, щоб вступити у сутичку із ворогом. У всіх містах і районах області були створені загони народного ополчення. В Запоріжжі в рядах народного ополчення навчалось близько 50 000 чоловік, в Пологах 12 000 чоловік, в Приазовському районі 3600 чоловік і т.д.

Окупація Запорізької області тривала 2 роки.

У збірці представлені документи, які говорять про ступінь  руйнування і матеріальні збитки, причинені окупантами господарству області, про кількість знищених і вивезених в німецьке рабство радянських людей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *