“Стираючи Девіда”

Фільм з медіатеки  мережі кіноклубів Docudays UA «Стираючи Девіда».

З 2007 року освітня ініціатива Дня захисту даних від Ради Європи фокусується на підвищенні обізнаності серед користувачів Інтернету щодо захисту їхньої персональної інформації онлайн.

28 січня – Міжнародний день захисту персональних даних. Саме в цей день на виїзному засіданні кіноклубу з прав людини Docudays UA «Долоні» що віднедавна працює в Запорізькій обласній бібліотеці для юнацтва, підопічні Запорізької Філії Міжнародної Антинаркотичної Асоціації подивилися та обговорили документальний  фільм «Стираючи Девіда».

Це повнометражний документальний фільм, який змушує замислитися над значенням недоторканості приватного життя та його втрати, одночасно наголошує на важливості кібербезпеки у сучасному світі.

Стрічку зняв  Девід Бонд – режисер з Великої Британії та, одночасно, головний герой фільму. Він вирішує з’ясувати, як багато знають про нього приватні компанії та уряд, тож провокує встановлення над собою нагляду, а потім намагається зникнути.

Після перегляду учасники жваво обговорювали тему захисту персональних даних онлайн, наводили свої приклади з життя, аналізували стан кібербезпеки в Україні та обгрунтовували свої думки щодо поведінки головних героїв фільму: «втікача» Девіда Бонда та двох приватних детективів, які на нього «полюють».

Наприкінці заходу модератор Лариса Головко підсумувала думку учасників дискусії: «Ми самі вирішуємо скільки інформації  стосовно приватного життя робити публічною, коли викладаємо в Інтернет пости з інформацією про себе, або виставляємо свої фото. Треба завжди враховувати, що ці дані можуть потрапити до “третіх рук”.  Ми не знаємо як їх можуть використати. І це може бути небезпечно.

Окрім цього, держава повинна дотримуватися прав людини і не має права втручатися в наше приватне життя. Кожна людина має право на недоторканність приватності та захищеність своїх особистих даних».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *