Сусідські “війни”

Після розігріву, коли глядачі і актори разом виконали вправу  «Переконай сусіда», читальна зала Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва на пару годин перетворилася на  театр.

Іде інтерактивна вистава Форум театру «Я тебе чую» – «У дворі труба», під час якої відбуваються сусідські війни і у кожного з «мешканців двору» своя правда.

Спільне житлово-комунальне господарство сварить багатьох. Що робити?  Залишати все як є, і знов Ірині самій вирішувати проблему, запросивши майстра-сантехніка  Сашка? Чи, все ж таки, спробувати  домовитись  з іншими мешканцями двору і заплатити спільно? Як поводитися, якщо у вас такі сусіди, як «непробивна» тьотя Валя і дід Микола, що ні за які ремонти платити не хоче?

Нагадуємо,що форум-театр – це форма соціального театру, де, як правило, грають не професіонали, а звичайні люди, яких цікавить та чи інша конкретна суспільна проблема. Після перегляду вистави модератор залучає глядачів до обговорення озвучених у виставі проблем і спільного пошуку рішень.

Нарешті, вистава закінчилася на піку конфлікту і глядачі взялися допомагати акторам вирішувати болючі питання. Аналізували, обговорювали, грали моделі поведінки кожного персонажа. Обирали те, що найбільше сподобалося, і, на їх думку, спрацювало  найефективніше.

Всі погодилися, що спільні проблеми треба спільно й вирішувати, а не тягти цей віз комусь одному.

 

 

Глядачі залишаються задоволені виставою і довго не розходяться після її завершення, спілкуються з акторами і джокером (модератором заходу) Ларисою Головко.

Захід відбувся в рамках проєкту «Гавань надії»: соціальному готелю для бездомних у Запоріжжі – бути!», який реалізує кіноклуб Docudays UA «Долоні» завдяки підтримці мережі кіноклубів з прав людини Docudays UA в рамках адвокаційної кампанії «Кампанія з підвищення рівня впливу громади на процеси прийняття рішень на місцях та розвитку демократичних стандартів врядування – на підтримку реформи децентралізації.»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *