В “Спалахах” дивляться

Був епізод в історії Європи, коли побажання щасливого Різдва зробили майже диво. Фільм французького режисера Крістіана Каріона «Щасливого Різдва» створений на реальних подіях Першої світової війни 1914 року.

Частина французької, німецької та британської армій опинилися поруч на лінії фронту напередодні святкування Різдва. У Святу ніч відбулося диво – особливий настрій на Святвечір об’єднав усіх ворогів на окремій ділянці фронту. Військові відчули себе цивільними людьми. Ніби у мирний час, з’явилась можливість послухати промову священика, різдвяні піснеспіви, згадати своїх рідних, привітати один одного зі святом, і навіть, обмінятись подарунками.

Це єднання стало лише епізодом, який не зупинив криваву бійню. Більше того, усі учасники ворожих армій, які взяли участь у святкуванні, понесли покарання за те, що змогли проявити почуття людяності, не зважаючи на страшні реалії війни.

Робота Крістіана Каріона – це не фільм про війну з її жахіттями, це фільм про короткий мир, який принесло Різдво 1914-го.

Фото з сайтів:

https://prostir-kino.com.ua/2021/12/shhaslivogo-rizdva-rezhiser-kristian-karion-frantsiya-nimechchina-2005?t

https://uaserials.pro/3863-schaslyvogo-rizdva.html

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *